Przed kolejką: Ekspert typuje!

Autor: Paweł Piątkowski

Filipek1

Przed nami już przedostatnia odsłona sezonu 2016/2017. Tak najbliższe mecze widzi nasz Ekspert:


I liga

Parkers – Domek
Wprawdzie historia bezpośrednich starć i aktualne miejsce w tabeli przemawia zdecydowanie na korzyść zespołu Domek, ale w rundzie rewanżowej obie drużyny prezentują dość podobny poziom. Rożnicę może stanowić fakt, że goście wciąż mają szansę na zdobycie miejsca na podium, natomiast Parkers już na pewno zakończą rozgrywki na siódmej pozycji, więc z pewnością będą bardzo mocno zdeterminowani, aby odnieść zwycięstwo.
Mój typ: 3:5

Promień Mikluszowice – Pershing
Zdecydowanym faworytem będzie w tym meczu zespół Pershing, który wprawdzie nie radził sobie w tym sezonie z najlepszymi drużynami, ale te niżej notowane ogrywał bardzo pewnie i wysoko. Promień na pewno postara się nawiązać walkę, ale na ten moment nie ma zbyt wielu argumentów.
Mój typ: 1:8

Stalprodukt Oldboys – BSF U-16
Teoretycznie faworytem powinni być juniorzy, którzy zajmują wysokie trzecie miejsce i wciąż mają szanse na awans. Aby je przedłużyć muszą wygrać z bardzo doświadczoną drużyną „Hutników”, która ostatnio spisuje się coraz lepiej (cztery zwycięstwa i remis w poprzednich pięciu meczach) i zdołała odrobić straty do drużyn z górnej części tabeli. Z tego powodu to raczej drużyna Stalprodukt Oldboys ma nieco większe szanse na zwycięstwo.
Mój typ: 5:3


Ekstraklasa

Transbet – Lemon FHU
Nowy mistrz zapewne postara się potwierdzić dominację i odnieść kolejne zwycięstwo. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ „Cytrynki” w ostatnim czasie spisują się dobrze i nawet ostatnia porażka z ekipą Stalprodukt (0:1) nie zamazuje dobrego wrażenia. To może być bardzo wyrównany mecz, niemniej faworytem będzie Transbet.
Mój typ: 4:1

BSF Aquer U-18 – Igloo
Mimo, że gospodarze tego meczu zajmują przed kolejką siódme miejsce, a goście drugie, to ciężko wskazać faworyta, ponieważ różnica w liczbie zdobytych punktów wynosi zaledwie pięć. To pokazuje jak wyrównane są rozgrywki ekstraklasy w tym seoznie. Dużo będzie zależało od tego, czy Igloo zdołało się już ostrząsnąć z porażki w walce o obronę mistrzostwa i dotkliwej przegranej z liderem (1:7). Juniorzy natomiast przystąpią do meczu bez presji, ponieważ dla nich poprzednia kolejka była bardzo udana. Dzięki zwycięstwu nad ekipą Dandav (3:1) zapewnili sobie utzrymanie w ekstraklasie. To powinien być bardzo wyrównany mecz.
Mój typ: 3:5

Widmat – Dandav
Widmat w niezłym stylu wygrał swoje dwa ostatnie mecze, więc chyba znów drużyna notuje zwyżkę formy. Natomiast Dandav przegrał ostatnich osiem meczów, a zwycięstwa nie odniósł od jedenastu i nie ma już szans na utrzymanie. Z tego powodu zdecydowanym faworytem będzie zespół Widmat, choć, jak wiadomo, w BLF każdy wynik jest możliwy.
Mój typ: 7:2

Stalprodukt – IMEX Brzesko
To powinien być hit tej kolejki. Stalprodukt znowu nie zdobędzie mistrzostwa, ale wciąż może po raz piąty z rzędu zająć drugie miejsce. IMEX również ma jeszcze duże szanse na zajęcie wicemistrzostwo, więc stawka tego meczu jest wysoka. Oba zespoły radziły sobie ostatnio w kratkę, przez co straciły szanse na zdobycie mistrzostwa. Trudno wskazać faworyta. Każdy wynik jest możliwy.
Mój typ:4:3