Przed kolejką: Ekspert typuje!

Autor: Paweł Piątkowski

Filipek1

Przed nami ostatnia kolejka BLF. Nasz Ekspert i jednocześnie lider zabawy Sportomaks Liga Typera przewiduje następujące wyniki.


I liga

Domek – Versus
Domek wciąż zachowuje szanse na awans, a Versus walczy już jedynie o ósmą pozycję. Zdecydowanym faworytem będzie pierwsza z drużyn, ponieważ w obecnych rozgrywkach radzi sobie zdecydowanie lepiej. Versus był jednak w tym sezonie bliski sprawienia kilku niespodzianek, dlatego Domek będzie musiał zagrać dobry mecz, aby odnieść zwycięstwo i awansować na drugie miejsce tuż przed meczem rywala w walce o promocję, zespołu AR MOTO. Liczę, że Versus zdoła zakończyć bardzo słaby sezon w dobrym stylu i sprawić niespodziankę, ale będzie o to bardzo trudno.
Mój typ: 5:2

Pershing -Parkers
Faworytem będzie pierwsza z drużyn, ponieważ w tym sezonie bardzo dobrze radziła sobie z niżej notowanymi rywalami. Parkers, mimo dobrej drugiej rundy, musi uznać obecny sezon za nieudany, ponieważ siódme miejsce dla tak mocnej drużyny jest wynikiem poniżej oczekiwań. Jeszcze bardziej rozczarowani są zapewne zawodnicy ekipy Pershing, która teoretycznie powinna walczyć o awans do ekstraklasy, a prawdopodobnie zakończy sezon w środku tabeli. Teoretycznie zespół, jeśli wygra, ma jeszcze szanse na trzecie miejsce, ale punkty musiałyby stracić ekipy Domek i BSF U-16, które będą zdecydowanymi faworytami swoich meczów.
Mój typ: 6:2

BSF U-16 – Promień Mikluszowice
Jak już wcześniej wspomniałem, juniorzy będą faworytem tego meczu. Wprawdzie w rundzie rewanżowej BSF U-16 prezentuje się zdecydowanie słabiej, ale ich rywal punkty zdobywał tylko w meczach z ekipą Versus, a w starciach z każdą inną drużyną ponosił porażki. Jeśli BSF U-16 nie odpuści, to powinien sobie poradzić z niżej notowanym rywalem i na koniec sezonu przerwać serię trzech porażek z rzędu.
Mój typ: 7:3

AR MOTO – Stalprodukt Oldboys
Najciekawiej zapowiadające się spotkanie. Wicelider (obecny) będzie już znał wynik meczu Domek – Versus, więc dostosuje taktykę do okoliczności. Remis na pewno da awans drużynie AR MOTO. „Hutnicy”, zwłaszcza w dobrej formie, to jednak bardzo wymagający rywal, więc nie będzie to proste zadanie. Zawodnicy AR MOTO będą musieli wykazać się dużą odpornością psychiczną, zakładając, że wynik tego meczu rzeczywiście będzie decydował o kwestii awansu. Liczę na naprawdę zacięty mecz. Ciężko wskazać faworyta, ale zdecydowanie więcej do wygrania ma AR MOTO.
Mój typ: 4:3


Ekstraklasa

IMEX – Transbet
Zespół z Brzeska, jeśli tylko ma swój dzień, to może ograć każdą drużynę w lidze, łącznie z nowym mistrzem. Problemem tej drużyny były w tym sezonie jednak bardzo wyraźne wahania formy, które spowodowały, że IMEX odpadł z walki pierwszą pozycję. Największą siłą ekipy Transbet było natomiast właśnie to, że jako jedyna z drużyn w Ekstraklasie ustrzegła się przed zniżką formy, a punktować potrafiła nawet, gdy grała dość przeciętnie. Dzięki temu, niezależnie do wyniku, po zakończeniu kolejki będzie cieszyć się z zasłużonego mistrzostwa. Poprzedni mecz tych drużyn był świetnym widowiskiem i zakończył się wynikiem 4:4, więc i tym razem można liczyć na ekscytujący pojedynek. Typowanie wyników zespołu z Brzeska szło mi w tym sezonie beznadziejnie, dlatego jeśli obstawię ich porażkę, to istnieje duża szansa, że stanie się zupełnie inaczej.
Mój typ: 3:4

Dandav – Stalprodukt
Obie drużyny mogą walczyć już tylko o poprawienie sobie humorów, ponieważ zespół z Grobli tym spotkaniem pożegna się z rozgrywkami Ekstraklasy, natomiast „Hutnicy” nie mają już szans nawet na podium, co dla tej drużyny jest katastrofą. W przypadku porażki i niekorzystnym układzie wyników w pozostałych spotkaniach Stalprodukt może spaść aż na szóste miejsce. Prawdopodobieństwo realizacji takiego scenariusza wydaje się być jednak małe, ponieważ to „Hutnicy” będą zdecydowanym faworytem. Będzie to także pojedynek drugiego w klasyfikacji strzelców Mateusza Więska (Stalprodukt) z trzecim Wojciechem Tomalą (Dandav). Niestety dla tych zespołów, reszta zawodników w kończącym się sezonie nie dorównała formą swoim liderom, dlatego będzie to już tylko mecz pocieszenia. Dandav to drużyna lubiąca grać seriami. W swojej historii występów najpierw zaczął od pięciu porażek, by następnie wygrać aż trzynaście meczów w I Lidze, baraż i pierwszy mecz w Ekstraklasie. Potem zdobył już tylko punkt w meczu z BSF Aquer U-18, a obecnie notuje passę dziesięciu porażek. Ten mecz to dobra okazja na przełamanie i rozpoczęcie dobrej serii, którą będzie można kontynuować w przyszłym sezonie.
Mój typ: 2:6

Igloo – Widmat
To spotkanie również zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ „Mroźni” walczą o utrzymanie drugiej pozycji i zapewnienie sobie tytułu wicemistrza, natomiast Widmat po trzech wygranych z rzędu wciąż ma szanse na zajęcie trzeciej lokaty. Pierwszy mecz tych drużyn był bardzo zacięty i nieoczekiwanie zakończył się wygraną ekipy Widmat (5:3), która wtedy zajmowała miejsce w dolnej części tabeli. Teraz taki wynik nie będzie niespodzianką, ale Igloo również ma wiele argumentów, by rozstrzygnąć wynik meczu na swoją korzyść.
Mój typ: 3:2

Lemon F.H.U. – BSF Aquer U-18
Obie drużyny mogą uznać kończący się sezon za względnie udany, bo wprawdzie zajmują odległe miejsca w tabeli, ale z niewielką stratą do czołówki i już dawno zdołały zapewnić sobie utrzymanie. „Cytrynki” wykonały w tym sezonie krok naprzód pod względem poziomu gry i rozegrały wiele bardzo dobrych meczów. Juniorzy również kilkukrotnie zdobywali punkty z wyżej notowanymi rywalami. W tym spotkaniu ciężko wskazać faworyta. Prawdopodobnie decydujący wpływ będzie miała liczebność kadr, co zazwyczaj jest problemem drużyn pod koniec sezonu, oraz dyspozycja dnia.
Mój typ: 4:2