Sezon 2016/2017 zakończony!

Autor: Paweł Piątkowski

Img 20170319 212837

Wczorajszego popołudnia zakończył się sezon 2016/2017 w Bocheńskiej Lidze Futsalu. Ostatnia kolejka choć bardzo spokojna to jednak sprawiła kilka niespodzianek.

Przed rozpoczęciem ostatnich meczów najważniejsze sprawy były rozstrzygnięte. Znaliśmy zwycięzców obu lig oraz spadkowicza z Ekstraklasy. Niewiadomą pozostawały natomiast miejsca na podium.

Najpierw do akcji wkroczyli pierwszoligowcy. Już w pierwszym meczu miał wystąpić Domek, którego zawodnicy mocno wierzyli w to, że uda im się na ostatniej prostej wywalczyć awans do Ekstraklasy. Aby tego dokonać musieli wygrać swój mecz z Versusem oraz liczyć na porażkę AR MOTO z Oldboyami Stalproduktu. Pierwsze zadanie wykonali perfekcyjnie ogrywając najsłabszą w tym sezonie drużynę w I lidze – Versusa. To drugie było zdecydowanie trudniejsze a jedyny sposób w jaki Domek mógł pomóc to mocno trzymać kciuki za hutników. Zanim jednak doszło do ostatecznego rozstrzygnięcia to czekały nas jeszcze dwa pojedynki, w których można było obrać zdecydowanych faworytów, a które nie miały już wpływu na końcowy wygląd tabeli. W pierwszym z nich Pershing pokonał Parkersów a w drugim BSF U-16 wygrał z Promieniem. No i wisienka na koniec sezonu I ligi czyli oczekiwane starcie AR MOTO vs Stalprodukt Oldboys. Tym pierwszym do awansu wystarczał remis. Mecz zaczął się po myśli AR MOTO, które szybko wyszło na prowadzenie i wydawało się, że kontroluje mecz. Później prowadzili 2-0 i 3-1. Wtedy hutnicy mocniej przycisnęli a całe zło zaczęło się od niefortunnego wybicia piłki przez obrońców AR prosto pod nogi Marcina Imiołka, który strzelił bramkę kontaktową. Wtedy nastąpiły dwie minuty, które wstrząsnęły gospodarzami i z wyniku 3-2 zrobiło się 3-4. Do ostatniej syreny nic się już nie zmieniło co wprawiło Domek w wielką radość a AR MOTO marzenia o awansie musi odłożyć do przyszłego sezonu.

A oto lista wszystkich nagrodzonych w I lidze:

I miejsce: Bosman Sport, II miejsce: Domek, III miejsce: AR MOTO

Najlepszy strzelec: Mateusz Goryczka (Pershing)

Najlepszy zawodnik: Piotr Matras (BSF U-16)

Najlepszy bramkarz: Sebastian Śmietana (Domek)

Nagroda Fair Play: Parkers

W Ekstraklasie znany był mistrz i znany był również spadkowicz. Walka toczyła się o dwa pozostałe miejsca na podium. W walce o drugie miejsce najłatwiejsze zadanie czekało Igloo. Zagrażał im jedynie IMEX, który musiałby wygrać z Transbetem i liczyć na to, że Widmat przynajmniej zremisuje z odchodzącym już mistrzem. Pierwszy mecz rozwiał te wątpliwości. IMEX nie sprostał nowemu mistrzowi wysoko przegrywając swój mecz. Po porażce nie był też pewny utrzymania się na ostatnim stopniu podium. Aby zostać na trzecim miejscu potrzebowali utraty punktów Widmatu lub… wygranej Stalproduktu. I właśnie drugim meczem był pojedynek Stalproduktu z Dandavem. Teoretycznie był to mecz o nic. Hutnikom „nie groziło” już trzecie miejsce a Dandav od dawna pewny był ostatniego miejsca. Jak się jednak okazało mecz był spotkaniem bardzo ważnym dla dwóch panów walczących o koronę króla strzelców Ekstraklasy. Kiedy chwilę po przerwie Mateusz Więsek dowiedział się, że do Tomasza Gałki brakuje mu już tylko 4 trafień wpadł z furią na boisko i strzelił 8 goli z rzędu. Ustanowił tym samym nowy rekord ligi: 12 trafień w jednym spotkaniu poprawiając swoje własne osiągniecie o 3 gole. Ale przyznać trzeba, że zadanie miał ułatwione ponieważ Dandav przystąpił do tego meczu bez nominalnego bramkarza. Zwycięstwo Stalproduktu zagwarantowało trzecie miejsce IMEXowi i sprawiło, że kolejny mecz grany był o tzw. pietruszkę. Igloo pewne drugiego miejsca grało z Widmatem, który stracił szanse gry o podium i na pożegnanie wygrało to spotkanie. Ostatnim meczem w sezonie 2016/2017 był pojedynek Lemon FHU z BSF Aquer U-18. Spotkanie było meczem o 6. lokatę w tabeli. Oba zespoły wystąpiły w dość eksperymentalnych składach a mecz zakończył się wysokim zwycięstwem BSF co dało im niespodziewany awans i zepchnęło „cytrynki” na przedostatnie miejsce w lidze.

Lista nagrodzonych w Ekstraklasie:

I miejsce: Transbet, II miejsce: Igloo, III miejsce: IMEX

Najlepszy strzelec: Mateusz Więsek (Stalprodukt)

Najlepszy zawodnik: Grzegorz Baran (IMEX)

Najlepszy bramkarz: Radosław Radecki (Transbet)

Nagroda Fair Play: Stalprodukt


Zakończył się też drugi sezon zabawy w Sportomaks Lidze Typera. Konkurs wygrał nasz etatowy Ekspert: Mateusz Filipek, wyprzedzając Wojciecha Witkowskiego i Pawła Piątkowskiego.

Nagrody w konkursie – torbę sportową oraz piłki, ufundował portal sportomaks.pl.


Przypominamy o opłaceniu zaległych kar. Tydzień po zakończeniu sezonu nieopłacone kary ulegną podwojeniu.


Sezon uważam za zakończony! Po informacje dotyczące następnego zapraszam na stronę BLF pod koniec sierpnia. Do zobaczenia!