Przed 2. kolejką: Ekspert typuje!

Autor: Paweł Piątkowski

Filipek1

Przedstawiamy przewidywania naszego eksperta dotyczące 2. kolejki BLF.


I liga


Św. Paweł – Marex

Obie drużyny bardzo udanie rozpoczęły rozgrywki. Pokonanie ekipy Dandav, nawet jeśli ta występowała w pierwszej kolejce w osłabionym składzie, należy moim zdaniem uznać za większy wyczyn niż zwycięstwo nad niedoświadczonym jeszcze LSO, dlatego dla mnie minimalnym faworytem tego spotkania będzie Marex. Większość kibiców będzie zapewne dopingowała zespół Św. Pawła, ale Marex ma na tyle doświadczony skład, że zespół powinien poradzić sobie w tym meczu.
Mój typ: 2:4

Parkers – LSO


W drugim meczu spotkają się dla odmiany zespoły, które zaczęły sezon od porażki.
Będzie to przy okazji starcie najbardziej doświadczonej drużyny z tą najmniej ograną w BLF. Ciężko wskazać faworyta, ale w tym meczu stawiam na doświadczenie. Myślę, że to Parkers mimo wszystko wyjdą z tej konfrontacji zwycięsko.
Mój typ: 4:2

Centrum Kredytowe – BSF Elektrospec U-16


To powinien być hit tej kolejki. CK w pierwszym meczu pokazało, że zespół jest zmotywowany i dobrze przygotowany kondycyjnie do sezonu. Z pewnością także i tym razem zrobią wszystko, aby osiągnąć korzystny wynik. Juniorzy z kolei powinni przeważać nad przeciwnikami pod względem techniki, ale po pierwszym meczu trudno ocenić, czy ta mocno przebudowana drużyna będzie grała tak dobrze jak na początku poprzedniego sezonu. Liczę na interesujący mecz.
Mój typ: 5:3

Pershing – Sportomaks Team


Zespół gospodarzy, który pauzował w pierwszej kolejce, powinien należeć do najmocniejszych drużyn w stawce. Aby włączyć się do walki o awans muszą jednak wyeliminować błędy, które popełniali w kluczowych momentach poprzedniego sezonu. Wierzę, że moja drużyna pokusi się o sprawienie niespodzianki, choć nie będzie o to łatwo. Faworytem będzie Pershing.
Mój typ: 4:1


Ekstraklasa


Stalprodukt – Bosman Sport


Faworytem tego meczu będą z pewnością podrażnieni porażką z Widmatem „Hutnicy”. Kolejna nieudana inauguracja sezonu w wykonaniu tej drużyny nieco skomplikowała jej sytuację, dlatego tym razem musi zgarnąć trzy punkty. Bosman Sport to również bardzo doświadczona ekipa, ale z pewnością na ten moment dysponuje mniejszą ilością atutów niż Stalprodukt. Beniaminek w ostatnim meczu wypuścił ogromną szansę na pokonanie AR MOTO. Tym razem o komplet punktów będzie zapewne jeszcze trudniej.
Mój typ: 5:1

Lemon F.H.U – Widmat


Z pewnością będzie to bardzo ciekawe spotkanie. Obie drużyny udanie rozpoczęły rozgrywki. „Cytrynki” wygrały pewnie z drużyną Domek (4:0), a Widmat pokonał w hicie kolejki Stalprodukt (5:2). Zdecydowanie trudniejszym zadaniem wydawało się pokonanie „Hutników”, dlatego tutaj, podobnie jak w przypadku meczu Św. Paweł – Marex, uznaję, że minimalnie większe szanse na zwycięstwo ma ta drużyna, która w pierwszym meczu podołała zadaniu o bardzo wysokim stopniu trudności.
Mój typ: 3:4

BSF Aquer U-18 -  Domek


Obu drużynom nie można odmówić ani umiejętności, ani woli walki, ale w pierwszej kolejce przegrały swoje mecze dość gładko. BSF Aquer U-18, podobnie jak młodsza drużyna, znajduje się na etapie przebudowy, więc zapewne będą potrzebowali trochę czasu, aby pokazać pełnię możliwości. Z tego powodu trudno wskazać, kto w tym starciu ma większe szanse na zdobycie punktów. Stawiam na juniorów, ale żaden wynik nie będzie zaskoczeniem.
Mój typ: 4:2

Transbet – Igloo


To może być hit nie tylko tej kolejki, ale jeden z najważniejszych meczów sezonu. Wydaje się, że najnowsze transfery przeprowadzone przez „Mroźnych” powinny jeszcze bardziej wzmocnić zespół, co pozwoli im włączyć się do walki o mistrzostwo. Trudno teraz ocenić, jaką siłą będzie dysponował Transbet. Możliwe jest zarówno to, że zdołają zdystansować resztę stawki i obronią tytuł mistrzowski, jak i to, że obniżą loty. To z pewnością będzie bardzo interesujący mecz. Stawaim na Transbet.
Mój typ: 5:3


Zapraszamy na halę widowiskowo - sportową od godziny 15!