Przed 3. kolejką: Ekspert typuje!

Autor: Paweł Piątkowski

Filipek1

Przedstawiamy typy Mateusza Filipka na 3. kolejkę BLF.


I liga


Marex – Parkers

Pierwsza z drużyn dość udanie rozpoczęła sezon, bo ma na koncie już cztery punkty. W ostatnim starciu z Św. Pawłem dwukrotnie potrafiła odrobić straty (2:2) i ostatecznie wywalczyć cenny remis. Myślę, że Marex ma szansę włączyć się do walki o wysokie pozycje. Parkers wprawdzie mają na koncie tylko punkt mniej, ale nawet pewne zwycięstwo nad młodą drużyną LSO (4:1) nie oznacza jeszcze, że zespół znajduje się w wysokiej dyspozycji. Myślę, że to będzie dość zacięty mecz, ale dla mnie większe szanse na zwycięstwo ma Marex.

Mój typ: 4:2


LSO – Centrum Kredytowe

Drużyna z Niegowici nie zdołała zdobyć jeszcze punktów, a CK w poprzednim meczu nie dał rady powstrzymać klubu BSF Elektrospec U-16 (2:5). Trudno wskazać w tym meczu zdecydowanego faworyta, ale myślę, że większe szanse ma Centrum Kredytowe, bo jest to drużyna bardziej doświadczona i silna fizycznie. Młodzi zawodnicy LSO będą zapewne potrzebowali jeszcze trochę czasu, aby pokazać pełnię swoich możliwości, choć z pewnością stać ich na sprawienie niespodzianki.

Mój typ: 1:3


Dandav – Św. Paweł

Bardzo interesujące spotkanie. Spadkowicz z Ekstraklasy wprawdzie przegrał w pierwszej kolejce z drużyną Marex (2:5), która z kolei potem zremisowała ze Św. Pawłem, więc wydaje się, że to parafialny zespół powinien być faworytem. Dandav przystąpił do tego meczu jednak w dość osłabionym składzie, a do tego starcie bardzo szybko ułożył się nie po ich myśli, bo czerwoną kartkę otrzymał broniący Kamil Kular. Teraz drużyna może być znacznie mocniejsza, dlatego wskazanie faworyta będzie bardzo trudnym zadaniem.

Mój typ: 3:3


BSF Elektrospec U-16 – Pershing

Hit tej kolejki, a może i jeden z najważniejszych meczów rundy. Te drużyny powinny należeć do najmocniejszych w I lidze. Na wynikach zdecydowanie bardziej powinno zależeć ekipie Pershing, jednak w poprzednim sezonie nie potrafiła ona punktować w starciach z wysoko notowanymi rywalami i przez to zakończyła sezon dopiero w środku tabeli. Myślę, że tym razem doświadczona drużyna wykaże się odpornością psychiczną i wygra ważny mecz, choć z pewnością sukces juniorów nie będzie zaskoczeniem.

Mój typ: 2:3


Ekstraklasa


Domek – Transbet

Choć uważam, że Domek ma w tym sezonie szansę nieco namieszać w Ekstraklasie, albo przynajmniej sprawić kilka niespodzianek i z powodzeniem walczyć o utrzymanie, to jednak w tym meczu stawiam na wysokie zwycięstwo mistrza. Wydaje mi się, że Transbet po remisie z Igloo (2:2) będzie chciał pokazać, że jest bardzo mocny i zrobi wszystko, by odnieść wysokie zwycięstwo.

Mój typ: 0:6


Widmat – BSF Aquer U-18

Obie drużyny mogą być niepocieszone po ostatnich meczach. Widmat zagrał dobrze, ale mimo to uległ ekipie Lemon aż 1:4, a juniorzy w ostatnich minutach stracili prowadzenie w spotkaniu z Domkiem (2:2). W tym spotkaniu moim zdaniem faworytem będzie Widmat, ale myślę, że mecz będzie bardzo wyrównany. Nie spodziewam się tutaj dużej różnicy w liczbie zdobytych bramek.

Doświadczona drużyna powinna jednak poradzić sobie z juniorami, pod warunkiem, że poprawi skuteczność. BSF może namieszać w dalszej części sezonu, ale drużynie potrzeba chyba jeszcze trochę czasu.

Mój typ: 3:1


Bosman Sport – Lemon F.H.U

Bosman w poprzedniej kolejce zagrał bardzo ambitnie przeciwko faworyzowanemu Stalproduktowi. Mimo, że ostatecznie przegrał 1:3, to pozostawił dobre wrażenie. Drużyna gra nieźle w obronie i z pewnością pokonanie jej nie będzie należało do łatwych zadań. Faworytem mimo wszystko dla większości typerów będzie pewnie Lemon. F.H.U. Drużyna zagrała dwa bardzo dobre mecze i po dwóch kolejkach jest jedyną drużyną w Ekstraklasie z kompletem punktów (!), co świadczy o tym, że w BLF rywalizacja jest naprawdę bardzo wyrównana. Bosman z pewnością stać na sprawienie niespodzianki, ale stawiam na „Cytrynki”.

Mój typ: 1:4


AR MOTO – Stalprodukt

Beniaminek nie będzie z pewnością łatwym rywalem, ale Stalprodukt musi wygrać ten mecz za wszelką cenę, jeżeli chce się liczyć w walce o mistrzostwo. „Hutnicy” nie zachwycili w pierwszych dwóch meczach i trudno ich w tym momencie uznać za faworytów rozgrywek. W tym spotkaniu jednak to oni powinni zdobyć komplet punktów, gdyż AR MOTO to, przynajmniej na początku sezonu, jedna ze słabszych ekip w stawce. Wprawdzie zespół po pierwszym meczu ma na koncie jeden punkt wywalczony w meczu z Bosman Sport (2:2), ale moim zdaniem będzie im ciężko nawiązać walkę z wyżej notowanymi przeciwnikami.

Mój typ: 1:5