Przed 5. kolejką: Ekspert typuje!

Autor: Paweł Piątkowski

Filipek1

W niedzielę w 5. kolejce BLF spotykamy się na hali I LO. A my tradycyjnie przedstawiamy typy Mateusza Filipka.


I liga

LSO – Sportomaks Team

Myślę, że najbliższa kolejka będzie obfitowała w niespodzianki. Istotne może okazać się to, które zespoły dysponują już doświadczeniem związanym z grą na hali w I LO. Mój klub czeka mecz z młodą drużyną LSO. Liczymy na pierwsze zwycięstwo, ale wiemy, że z pewnością będzie to bardzo trudny mecz. Drużyna z Niegowici wprawdzie przegrała dość wyraźnie swoje dotychczasowe mecze, ale fragmentami pokazała się z dobrej strony i myślę, że z czasem będzie się prezentowała coraz lepiej. My mamy za sobą niezły mecz przeciwko BSF Elektrospec U-16, ale to będzie zupełnie inne spotkanie. Wierzymy, że nasza forma będzie coraz lepsza, ale w tym meczu szanse na zwycięstwo oceniam jako niemal równe.

Mój typ: 1:3


Marex – Pershing

To będzie hit tej kolejki w I lidze. Spotkają się jedyne niepokonane jak dotąd zespoły. Marex ostatnio wypuścił z rąk ważne punkty w ostatnich sekundach meczu z Centrum Kredytowym (3:3), ale generalnie ich forma na począku sezonu jest naprawdę niezła. Myślę, że to może jednak nie wystarczyć na bardzo mocny zespół Pershing. Dla mnie to właśnie ta druga drużyna jest obecnie najpoważniejszym faworytem do awansu, choć trudno powiedzieć, by deklasowała wszystkich rywali. W tym meczu „Pershingi” będą jednak nieco górowali nad przeciwnikami doświadczeniem, siłą i zgraniem, bo w podobnym składzie drużyna występuje już od wielu sezonów.

Mój typ: 2:4


Dandav – Centrum Kredytowe

Kolejny bardzo interesująco zapowiadający się mecz. Obie drużyny z pewnością liczą na korzystny wynik, ale zwycięzca może być tylko jeden, a remis będzie raczej porażką obu stron. CK zgromadziło jak dotąd punkt więcej, ale jeszcze nie pauzowało. Trudno więc wskazać faworyta na podstawie statystyk. Na korzyść drużyny Dandav przemawia, że zachowała już dwa czyste konta w trzech meczach, natomiast CK potrafiło przed tygodniem poradzić sobie w naprawdę trudnej sytuacji i wyrównać stan rywalizacji w starciu z Marexem. Osłabienia kadrowe CK powodują, że to Dandav ma, moim zdaniem, nieco większe szanse na zwycięstwo. Żadne rozstrzygnięcie nie będzie tu jednak niespodzianką.

Mój typ: 3:1


Św. Paweł – Parkers

To również będzie niezwykle ciekawe spotkanie. Stawka będzie wysoka, bo zwycięzca może awansować do górnej części tabeli, natomiast przegrany straci kontakt z czołówką i znajdzie się na niskiej pozycji. Tutaj, podobnie jak w pozostałych spotkaniach, można znaleźć wiele argumentów za i przeciw typowaniu na daną drużynę. Św. Paweł bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki, ale ostatni przed pauzą mecz z Dandav był w ich wykonaniu słaby. Popełnili sporo błędów w obronie i byli nieskuteczni w ataku. Nie wystąpili wtedy jednak w najmocniejszym składzie, a do tego mieli teraz dwa tygodnie, aby poprawić formę. Z kolei Parkers nieźle zaprezentowali się jedynie w meczu z LSO (4:1), które jednak jest obecnie najsłabszą drużyną w stawce. Pozostałe trzy mecze przegrali, w tym dwa dość wyraźnie. Ostatnie stracie z Dandav było jednak już lepsze w ich wykonaniu, choć nie zdobyli bramki. Szanse w tym meczu należy oceniać jako równe. Myślę, że obie drużyny zadowoli tylko zwycięstwo, dlatego stawiam na zespół Św. Paweł.

Mój typ: 4:2


Ekstraklasa

Widmat – Igloo

Te zespoły nie mają za sobą zbyt udanego weekendu. Różnica polega na tym, że w przypadku Igloo sensacyją porażkę z drużyną Domek (1:2) można jeszcze uznać za wypadek przy pracy, natomiast Widmat przegrał już trzeci mecz z rzędu, więc w tym starciu to raczej „Mroźni” mają nieco większe szanse na zwycięstwo. W poprzednim sezonie te drużyny także spotkały się w I LO i wtedy nieoczekiwanie wygrał Widmat (5:3). Teraz takie rozstrzygnięcie znów by było niespodzianką, choć tego scenariusza z pewnością nie można wykluczyć. Dla mnie faworytem jest Igloo.

Mój typ: 1:3


Bosman Sport – Transbet

Beniaminek nieźle rozpoczął sezon, bo najpierw był bliski pokonania AR MOTO, a potem napsuł sporo krwi Stalproduktowi (1:3). Później było już jednak znacznie gorzej, więc trudno zakładać, że tym razem Bosman zdobędzie punkty. Ostatnia kolejka pokazała, że nikogo nie można lekceważyć, ale mimo wszystko zdecydowanym faworytem będzie Transbet, który pewnie wygrał ostatnie dwa mecze i już zajmuje drugą pozycję.

Mój typ: 1:7


AR MOTO – BSF Aquer U-18

To może być bardzo ciekawy mecz. AR MOTO ma na koncie tylko punkt, ale ostatnio bardzo dobrze pokazało się w meczu z z liderującym Lemon F.H.U., więc tę drużynę z pewnością stać na osiąganie niezłych wyników. Juniorzy z kolei odnieśli dwa zwycięstwa z rzędu, a w ostatnim meczu z Bosman Sport (4:0) potrafili fragmentami zupełnie zdominować przeciwnika. Z tego powodu to raczej juniorzy będą faworytem meczu, choć z pewnością AR MOTO stać na sprawienie niespodzianki.

Mój typ: 2:4


Stalprodukt – Lemon F.H.U.
Hit tej kolejki. „Hutnicy”, jeśli marzą o mistrzostwie, to muszą wygrać ten mecz, ale trudno stwierdzić, żeby ostatnio zachwycali formą. Przegrali z Widmatem, a potem pokonali dwóch beniaminków. Nie mierzyli się jeszcze z żadną drużyną z czołówki. Podobnie korzystny terminarz miały na początku „Cytrynki”, które aż do ostatniego meczu, w którym dość szczęśliwei pokonały AR MOTO (3:2), pewnie ogrywały kolejnych rywali. W poprzednim sezonie Lemon również świetnie rozpoczął sezon, ale potem wpadł w kryzys. Trudno stwierdzić, czy w obecnym sezonie może zdarzyć się podobnie. W ostatnich rozgrykach bezpośrednie starcia minimalnie wygrał Stalprodukt (3:2 i 1:0). Zakładam, że tym razem to „Lemon” okaże się nieco lepszy.
Mój typ: 3:4


Zapraszamy już od godziny 14!