Po 5. kolejce: w LO bez niespodzianek

Autor: Paweł Piątkowski

1

Za nami już 5. kolejek Bocheńskiej Ligi Futsalu. Niedzielne mecze rozgrywane na hali I LO zakończyły się bez większych niespodzianek.


W pierwszym spotkaniu LSO przegrało kolejny swój mecz choć ich gra wygląda z meczu na mecz coraz lepiej. Tym razem ich pogromcą okazał się Sportomaks Team dla którego były to pierwsze trzy punkty w sezonie.

Drugi mecz był pojedynkiem na szczycie dwóch niepokonanych jak dotąd drużyn. Marex zagrał z Pershingami. Gospodarze wyszli na prowadzenie i dowieźli je do przerwy ale w drugiej połowie oddali pole Pershingom, którzy wykorzystali swoje doświadczenie, wypunktowali rywali i z kompletem punktów wciąż zasiadają na fotelu lidera.

W kolejnym meczu Dandav podejmował Centrum Kredytowe. Gospodarze w mocno okrojonym składzie na początku meczu lekko się męczyli z przeciwnikiem ale w końcówce udowodnili swoją wyższość nad rywalem i dopisali trzy punkty do swojego konta.

Na koniec Św. Paweł podejmował Parkersów, którzy od początku sezonu nie są w najlepszej dyspozycji. Podobnie było i tym razem i choć pomarańczowi długo stawiali opór "świętym" to jednak nie wystarczyło sił żeby urwać im choć jeden punkt.

W Ekstraklasie na początek zaprezentowały się drużyny Widmatu i Igloo. Jeszcze niedawno byłby to mecz na szczycie a dzisiaj to tylko pojedynek drużyn ze środka ligowej tabeli. Igloo w kolejnym meczu udowadnia, że początek tego sezonu zdecydowanie nie należy do nich przegrywając drugi raz z rzędu.

W kolejnych dwóch meczach ligowi beniaminkowie solidarnie poniosły srogie lanie. Bosman Sport przegrał z Transbetem a AR MOTO z BSF Aquer U-18. Po 5. kolejkach obie drużyny, które awansowały w tym sezonie do Ekstraklasy, mają tylko po 1 punkcie zdobytym w zremisowanym spotkaniu rozgrywanym pomiędzy sobą.

Na koniec lider i zdobywca kompletu punktów - Lemon FHU podejmował Stalprodukt. Cytrynki po czterech meczach z rywalami z dolnej części tabeli spotkali się wreszcie z mocniejszym przeciwnikiem, który zweryfikował ich umiejętności. Mimo pierwszej porażki w sezonie Lemon FHU pozostał jednak liderem Ekstraklasy.


W niedzielę wracamy na halę widowiskowo-sportową gdzie rozegrana zostanie 6. kolejka BLF. Zapraszamy!