Po 6. kolejce: Mistrz na czele

Autor: Paweł Piątkowski

Dsc 0331

I za nami już 1/3 sezonu. Zakończyła się 6. kolejka BLF po której na czoło Ekstraklasy powrócił mistrz Transbet.


W pierwszym meczu I ligi spotkały się ze sobą Centrum Kredytowe ze Św. Pawłem - dwie drużyny, które przed spotkaniem miały tyle samo punktów. Jednak mecz nie był wyrównany. Św. Paweł od początku narzucił swoje warunki gry, dominował na boisku i zasłużenie wygrał. Centrum Kredytowe po niezłym początku sezonu zaczęło ostatnio spadać w dół tabeli.

W dugim spotkaniu doszło do hitowego pojedynku pomiędzy Pershingiem a Dandavem. Obie drużyny, które posmakowały gry w Ekstraklasie chcą do niej szybko wrócić. Pershing, który w tym meczu był skuteczniejszym zespołem dał sobie wydrzeć w zasadzie pewne zwycięstwo tracąc dwa gole w ostatniej minucie spotkania. Remis lidera spowodował straszną ciasnotę w górnej części tabeli, w której pierwsze od piątego miejsca dzielą jedynie 3 punkty.

Mecz trzeci i czwarty to pojedynki faworytów z tyłem tabeli. Spotkania zakończyły się bez niespodzianek. Marex ograł Sportomaks a BSF Elektrospec U-16 pokonał outsidera LSO.

Ekstraklasa rozpoczęła się spotkaniem BSF Aquer U-18 - Stalprodukt. Hutnicy mocno rozpoczęli i tak samo zakończyli spotkanie. Tylko przez chwilę wydawało się, że osiemnastolatkowie są w stanie nawiązać z nimi równą walkę. Stalprodukt tym zwycięstwem pokazał, że będzie mocno walczył o tytuł mistrzowski w tym sezonie.

W drugim meczu Transbet rozgromił AR MOTO i wykorzystując pauzę Lemon FHU wskoczył pierwszy raz w tym sezonie na fotel lidera. W najbliższej kolejce czeka ich mecz na szczycie z będącym tylko o jeden punkt za nimi Stalproduktem.

W trzecim spotkaniu Igloo przerwało serię meczów bez zwycięstwa i pokonało Bosman Sport choć przez długi okres meczu przegrywało i nic nie wskazywało na to, że uda mu się odwrócić losy tego pojedynku.

Na koniec lubiący robić niespodzianki Domek podejmował grający w kratkę Widmat. Tym razem jednak niespodzianki nie było i Widmat gładko ograł beniaminka.


Następna kolejka wyjątkowo zostanie rozegrana w sobotę na hali widowiskowo-sportowej od godziny 14. Zapraszamy!