Przed 9. kolejką: Ekspert typuje!

Autor: Paweł Piątkowski

Filipek1

Po świątecznej przerwie BLF wraca na parkiety. Typy na ostatnią kolejkę pierwszej rundy przedstawia Mateusz Filipek.


I liga

Dandav –Dandav – LSO
Trudno przewidzieć wyniki meczów tej kolejki, ponieważ w ciągu trzytygodniowej przerwy forma poszczególnych zespołów mogła zarówno znacznie się polepszyć jak i pogorszyć. W tym spotkaniu wyraźnym faworytem niezależnie od okoliczności będzie jednak Dandav. Spadkowicz może na koniec rundy odskoczyć od trzeciego w tabeli zespołu Marex na cztery punkty, co stanowiłoby już sporą zaliczkę w walce o awans. LSO nie zdobyło jeszcze choćby „oczka”, więc faworyzowana ekipa teoretycznie nie powinna mieć większych problemów z pokonaniem młodej drużyny. Jak będzie w rzeczywistości, przekanamy się już niebawem.
Mój typ: 8:0

Św. Paweł – BSF Elektrospec U-16
Spotkanie pomiędzy czwartym i piątym obecnie zespołem I ligi powinno należeć do zaciętych. Św. Paweł to drużyna potrafiąca wyprowadzać szybkie ataki i będzie nad swoimi przeciwnikami górowała pod względem siły. Juniorzy z kolei powinni mimo wszystko zdominować rywali w posiadaniu piłki, bo to jedna z najlepszych technicznie ekip. Pytanie, które cechy okarzą się w tym meczu decydujące. Oba zespoły przegrały swoje ostatnie mecze, Św. Paweł ze Sportomaks Team (0:3), a BSF z Dandav (2:5), ale zdecydowanie lepsze wrażenie pozostawiła druga z drużyn, która mierzyła się z badzo mocnym przeciwnikiem. Stawka spotkania jest wysoka, bo zwycięzca zajmie na koniec rundy czwarte miejsce i utrzyma kontakt ze ścisłą czołówką. Minimalnym faworytem wydają się być juniorzy, ale każdy wynik jest możliwy.
Mój typ: 1:3

Parkers – Sportomaks Team
Mecz równie ważny dla układu tabeli. Parkers wprawdzie zdołali w tym sezonie zdobyć punkty jedynie w starciach z ostatnim w tabeli LSO (4:1) i osłabionym Centrum Kredytowym (4:1), ale w poprzedniej kolejce zespół zaprezentował się nieźle w spotkaniu z faworyzowaną ekipą Pershing (2:6). Parkers potrafi zagrać agresywnie w odbiorze i preferuje ofensywny styl, ale ta taktyka jest dość ryzykowna, bo mogą tworzyć się luki w obronie. Moja drużyna zrobi wszystko, aby zagrać co najmniej tak, jak w ostatnim spotkaniu z zespołem Św. Paweł (3:0), kiedy udało nam się stworzyć wiele dogodnych okazji do strzelenia gola, a przy tym powstrzymaliśmy wszystkie ataki przeciwnika. To z pewnością będzie ciekawy mecz. Wierzę, że to my wygramy.
Mój typ: 2:3

Centrum Kredytowe – Pershing
CK nie wygrało aż od 3. kolejki kiedy to pokonało LSO (4:0), a ostatni punkt zdobyło tydzień później w starciu z drużyną Marex (3:3). Od tego czasu drużyna sukcesywnie spada w tabeli coraz niżej i jeśli znów nie zdobędzie punktów, to nie utrzyma szóstej pozycji. Będzie to niezwykle trudne zadanie, bo Pershing bardzo pewnie zmierza do Ekstraklasy i wygrał sześć spośród siedmiu dotychczasowych spotkań. Faworytem meczu będzie lider I ligi.
Mój typ: 2:7


Ekstraklasa

AR MOTO – Widmat
Beniaminek znajduje się w fatalnej sytuacji, więc jeśli po przerwie nie wzmocni się wystarczająco, albo dotychczasowi zawodnicy nie poprawią formy, to zespołowi będzie bardzo trudno wydostać się ze strefy spadkowej. W zupełnie odmiennych nastrojach jest Widmat, który w dobrym stylu wygrał swoje trzy poprzednie spotkania. Drużyna grała ostatnio naprawdę dobrze i z pewnością może powalczyć o miejsce w czołówce. Aby to osiągnąć musi wygrać to spotkanie. Widmat jest faworytem, ale z pewnością AR MOTO zrobi wszystko, aby zatrzymać przeciwnika.
Mój typ: 1:5

Stalprodukt – Domek
„Hutnicy” muszą wygrać, jeśli chcą choćby utrzymać dystans do pierwszego w tabeli zespołu Transbet. Domek nie będzie łatwym przeciwnikiem, bo w tym sezonie zdołał już ograć Igloo (2:1), ale wydaje się, że wszystkie atuty po swojej stronie ma Stalprodukt, który grał w tej rundzie bardzo dobrze i przede wszystkim nie zaliczał wpadek, tylko pewnie punktował w meczach z niżej notowanymi rywalami. Jeśli w składzie Domku zagra bramkarz Sebastian Śmietana, który ostatnio znajdował się w znakomitej formie, to beniaminek może pokusić się o sprawienie niespodzianki. Mimo wszystko faworytem pozostaje obecny wicelider tabeli.
Mój typ: 6:2

Lemon F.H.U. - Igloo
Jeden z hitów kolejki. Obie drużyny w ostatnim czasie spisywały się poniżej oczekiwań, więc ten mecz będzie idealną okazją do tego, by postawić pierwszy krok na drodze do wyjścia z zapaści. Te zespoły potrafią grać bardzo widowiskowo i dysponują szerokimi, mocnymi kadrami, ale albo brakowało im ostatnio skuteczności, albo popełniały zbyt dużo błędów w obronie. W poprzednim sezonie mecze pomiędzy nimi były niezwykle zaciekłe i zakończyły się wynikami 3:2 dla Igloo oraz remisem 1:1. Na tej podstawie trudno więc wskazać faworyta. Stawiam na Igloo, choć z pewnością „Cytrynki” stać na pokonanie rywala.
Mój typ: 2:4

BSF Aquer U-18 – Transbet
To także powinno być interesujące spotkanie. Juniorzy zajmują obecnie wysokie trzecie miejsce, a dodatkowo prezentowali ostatnio bardzo atrakcyjny styl gry, ale łatwość, z jaką Transbet rozbił ostatnio czwarty Lemon F.H.U. (7:2) powoduje, że to lider będzie zdecydowanym faworytem tego starcia. Siła zespołu Transbet w poprzednim sezonie polegała na tym, że w przeciwieństwie do rywali utrzymał przez cały wysoką formę i nie notował wpadek. Jeśli i tym razem klub zagra na miarę swoich możliwości, to powinien sobie poradzić nawet z dobrze grającymi juniorami.
Mój typ: 2:6