Przed 17. kolejką: Ekspert typuje!

Autor: Paweł Piątkowski

Filipek1

Przedstawiamy typy Mateusza Filipka na przedostatnią kolejkę BLF w sezonie 2017/2018.


I liga


Parkers – Pershing

Zespół Pershing może być już pewny, że nikt nie zabierze mu pierwszego miejsca. Myślę, że drużyna do samego końca będzie grała z maksymalnym zaangażowaniem, bo kilku zawodników walczy jeszcze o indywidualne osiągnięcia, a dodatkowo Pershing może zakończyć sezon ze świetnym dorobkiem 46 punktów na 48 możliwych do zdobycia. Parkers mogą już tylko bronić siódmej pozycji, ale ostatnio ta drużyna nie imponuje formą. Stawiam na pewne zwycięstwo lidera.
Mój typ: 1:7

Św. Paweł – Sportomaks Team

Obu zespołom będzie bardzo zależało na zwycięstwie, bo mają jeszcze szansę przesunąć się na koniec sezonu jedną lokatę wyżej. Pierwszy mecz tych drużyn wygrał ST (3:0).  Tym razem będzie trudno powtórzyć ten wynik, bo z powodu kontuzji wypadło bardzo wielu zawodników. Również Św. Paweł nie może być zadowolony z ostatnich wyników, jednak jest to zespół z potencjałem. Liczę, że będzie to ciekawe spotkanie. Stawiam na rywali, bo jeśli uda się nam zdobyć punkty, to będę się bardzo cieszył, ale jeśli nie, to przynajmniej zdobędę punkt w typerze.

Mój typ: 4:2

Dandav – BSF Elektrospec U-16

Hit tej kolejki w I lidze. Dandav już na pewno zakończy sezon na drugim miejscu, za to juniorzy mają jeszcze minimalne szanse na zajęcie trzeciej pozycji kosztem ekipy Marex. Z drugiej strony wciąż z czwartej lokaty może zepchnąć ich Centrum Kredytowe. Myślę, że będzie to bardzo ciekawy mecz. Obie drużyny prezentują w lidze ofensywny styl, więc można liczyć na szybką wymianę ciosów. Trundo wskazać faworyta. Jeśli Dandav wystąpi w najmocniejszym składzie, to będzie miał duże szanse na zwycięstwo.

Mój typ: 5:3

Marex – LSO

Dla trzeciej obecnie drużyny w stawce będzie to pożegnalny występ w tym sezonie, więc zapewne postara się, aby było on efektowny. Zespół nie może być jeszcze pewnien utrzymania miejsca na podium, dlatego powinien dążyć do zwycięstwa. Ekipa LSO w rundzie rewanżowej zaprezentowała się nieźle, więc w tym meczu nie jest zupełnie bez szans. Mimo wszystko faworytem będzie Marex.

Mój typ: 7:3


Ekstraklasa


Domek – Bosman Sport

Niezwykle ważny mecz. Kluczem do zwycięstwa będzie zapewne nie tylko dobra gra, ale również, a może nawet przede wszystkim, odporność psychiczna. Obie drużyny nie mają za sobą zbyt dobrego sezonu, ale jeśli uda się utrzymać, to i tak będzie można świętować. Pierwsze starcie tych klubów w niesamowitych okolicznościach wygrał BS (6:5). Domek dał sobie wtedy wydrzeć niemal pewne zwycięstwo i do tego spotkania przystępuje w nieco gorszej sytuacji. Bardzo trudno wskazać faworyta. Obie drużyny będą mocno zmotywowane. Stawiam na Domek.

Mój typ: 3:2

Igloo – AR MOTO

Mecz dwóch wielkich przegranych tego sezonu. Oczywiście pozycja w tabeli i wyniki „Mroźnych” są nieporównywalnie lepsze, ale i tak słabe, patrząc na osiągnięcia tej drużyny. AR MOTO przegrało już trzynaście spotkań z rzędu, więc trudno tym razem stawiać na rezultat korzystny dla tego zespołu.

Mój typ: 4:1

Transbet – Stalprodukt

Hit sezonu. Oczywiście w zdecydowanie lepszej sytuacji znajduje się Transbet, który ma nad „Hutnikami” aż pięć punktów przewagi, więc nawet porażka w tym spotkaniu nie przekreśli szans tej drużyny na obronę tytułu. „Hutnicy” muszą postawić wszystko na jedną kartę, dlatego raczej nie dojdzie do powtórki z pierwszej rundy, gdy mecz tych klubów zakończył się bezbramkowym remisem. Bardzo trudno wskazać rozstrzygnięcie. Stawiam na Transbet.

Mój typ: 4:3

BSF Aquer U-18 – Lemon F.H.U.

Bezpośrednie starcie o czwartą pozycję powinno być bardzo ciekawe. Juniorzy, którzy zdobyli niedawno złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski, będą w tym spotkaniu mieli dużo do udowodnienia. W BLF nie radzą sobie bowiem aż tak dobrze. Trudno powiedzieć, jak zaprezentują się ich rywale. „Cytrynki” to zespół grający dość niekonsekwentnie. To kolejny sezon, w którym ta ekipa po znakomitym początku znacznie obniżyła loty. Oba kluby stać na rozegranie świetnego meczu. Stawiam na juniorów.

Mój typ: 5:3