Przed ostatnią kolejką: Ekspert typuje!

Autor: Paweł Piątkowski

Filipek1

Ostatnia kolejka i ostatnie typy Mateusza Filipka, aktualnego lidera w Sportomaks Lidze Typera. Pamiętajcie, że jeżeli chcecie z nim wygrać musicie typować inaczej ;)


I liga

LSO – Dandav

Trudno przewidzieć wyniki ostatniej kolejki. Część zespołów nie może już poprawić swojej sytuacji na koniec sezonu, więc przez to mogą grać już bez zaangażowania. W tym meczu sytuacja wydaje się jednak prosta. Dandav powinien przypieczętować awans do Ekstraklasy okazałym zwycięstwem. LSO ma ostatnią szansę, by wywalczyć choć jedno zwycięstwo w kończącym się sezonie, jednak będzie to niesamowicie trudne do zrealizowania zadanie.

Mój typ: 2:13


BSF Elektrospec U-18 – Św. Paweł

Walkower w meczu BSF – Marex (na boisku 6:6) znacznie zmienia sytuację juniorów, ponieważ teraz mają ogromną szansę, by wreszcie wskoczyć na podium. Do osiągnięcia tego celu wystarczy remis, jednak w tym spotkaniu BSF raczej nie zadowoli się jednym punktem. Św. Paweł już na pewno zakończy sezon na szóstej pozycji, co należy uznać za przyzwoity wynik, choć z pewnością klub liczył na jeszcze lepsze rezultaty. To może być bardzo ciekawe spotkanie, jednak faworytem będzie BSF.
Mój typ: 5:2


Sportomaks Team – Parkers

Moim zespołom zawsze bardzo ciężko grało się na ekipę Parkers. Pierwsze zwycięstwo udało się odnieść dopiero w poprzednim sezonie, kiedy Versus pokonał ten zespół 3:1. W pierwszym spotkaniu tego sezonu byliśmy blisko odniesienia zwycięstwa, ale kardynalne błędy w ostatnich minutach meczu pozbawiły nas choćby remisu. Teraz ST boryka się ze sporymi problemami kadrowymi, przez co trudno nam nawiązać rywalizację. Szkoda nam bardzo ostatniego meczu z ekipą Św. Paweł (0:3), gdzie przez 30 minut toczyliśmy wyrównany bój, jednak potem zabrakło już sił. Parkers również ma za sobą bardzo nieudane spotkanie z drużyną Pershing (0:10), jednak jeśli ekipa zbierze pełny skład, to będzie nam trudno odnieść sukces.

Mój typ: 2:4


Pershing – Centrum Kredytowe

Zespół Centrum Kredytowe w rundzie rewanżowej zrobił ogromny postęp i zasłużenie zajmie na koniec sezonu niezłe piąte miejsce. W ostatnich siedmiu spotkaniach CK zdobyło aż piętnaście punktów, czyli ponad dwukrotnie więcej, niż w całej pierwszej rundzie. Choć w tym meczu faworytem będzie niepokonany w obecnym sezonie Pershing, to jednak liczę, że pojedynek tych zespołów będzie ciekawy i zacięty. Na temat lidera nie ma się co rozpisywać, bo niemal w każdym meczu potwierdzili, że w tym sezonie są mocniejsi od reszty stawki.
Mój typ: 6:2


Ekstraklasa


Transbet – BSF Aquer U-18

Nowy-stary Mistrz nie doznał w tym sezonie jeszcze żadnej porażki, a w poprzedniej kolejce po emocjonującym starciu pokonał Stalprodukt (4:3). Trudno typować, że Transbet tym razem polegnie, nawet jeśli będzie musiał zmierzyć się z zespołem Mistrzów Polski w kategorii U-18. Juniorzy mogą wprawdzie zająć jeszcze czwarte miejsce, jednak będzie to trudne do zrealizowania. W ostatnim meczu z ekipą Lemon F.H.U. (3:4) BSF zagrał bez choćby jednego zmiennika. Jeśli tym razem będzie podobnie, to trudno liczyć na sukces.

Mój typ: 5:2


Igloo – Lemon F.H.U.

„Mroźni” zakończą sezon na szóstej pozycji. Biorąc pod uwagę, że ten zespół przez trzy ostatnie sezony zajmował miejsce na podium, z czego raz na pierwszym miejscu, to obecny wynik należy uznać za bardzo słaby. Porażki z ostatnim w tabeli AR MOTO (5:6) i przedostatnią obecnie ekipą Domek (1:2) pokazują, że forma zespołu drastycznie spadła. „Cytrynki” z kolei mogą się cieszyć, bo jeśli w tym spotkaniu odniosą sukces, to utrzymają wysokie czwarte miejsce. Wydaje się jednak, że ten zespół także nie wykorzystał w tym sezonie maksimum swojego potencjału. Liczę na ciekawy mecz. Faworytem wydaje się być Lemon F.H.U., który gra ostatnio nieco lepiej, a do tego wciąż ma o co walczyć.

Mój typ: 2:4


Domek – Stalprodukt

Ekipa Domek znalazła się w bardzo trudnym położeniu, bo musi zdobyć choćby punkt w meczu z „Hutnikami”, żeby utrzymać się w Ekstraklasie. Będzie to niezwykle trudne zadanie, bo Stalprodukt z pewnością zechce zakończyć sezon efektowną wygraną i pokazać, że w następnym sezonie znów będzie walczył o mistrzostwo. Przy okazji Hutnicy potrzebują remisu, aby utrzymać przewagę nad trzecim Widmatem. Należy pamiętać, że Domek to zespół, który już w poprzednim sezonie pokazał, że potrafi zaskakiwać. Tym razem poprzeczka zawieszona jest jednak bardzo wysoko. Faworytem będzie Stalprodukt.

Mój typ: 1:4


Widmat – AR MOTO

Trzykrotni mistrzowie po dobrym sezonie wrócą na podium. Mają jeszcze niewielkie szanse na zajęcie drugiego miejsca, ale prawdopodobnie będą musieli zadowolić się trzecim. AR MOTO z kolei pożegna się tym meczem z Ekstraklasą. Dla klubu, który jest spadkobiercą drużyny Arcom będzie to drugi spadek z najwyższego poziomu. Przynajmniej zespół zdołał wreszcie wygrać mecz (6:5 z Igloo) i zakończyć serię porażek. Tym razem będzie jednak trudniej powtórzyć ten wyczyn, bo Widmat wygrał aż dziewięć spośród jedenastu ostatnich meczów, co jest doskonałym wynikiem. Stawiam na zwycięstwo ekipy Widmat.

Mój typ: 5:2