SLT: Ekspert typuje 2. kolejkę

Autor: Paweł Piątkowski

Slt

Przed nami 2. kolejka BLF. Przedmeczowe zapowiedzi wraz z typami meczów prezentuje Mateusz Filipek.


I liga

BSF U-16 – Elmec Instalacje Elektryczne

Spośród tych drużyn nieco lepiej sezon rozpoczął zespół Elmec, który po zaciętym meczu wywalczył remis z ekipą Św. Paweł. Po debiucie o nowym zespole można powiedzieć już znacznie więcej. Składa się z doświadczonych zawodników, spośród których część występowała już w BLF. Elmec może w tym sezonie walczyć o wysokie pozycje. Stać na to również juniorów, jednak oni dopiero w przyszłym tygodniu rozpoczną regularne treningi. Zapewne forma podopiecznych Krystiana Jaszczyńskiego z każdą kolejką będzie coraz lepsza, ale na razie faworytem wydaje się być Elmec.
Mój typ: 3:5


Stalprodukt Oldboys – Spektrum

Po pierwszej kolejce to właśnie te zespoły zajmują najwyższe pozycje, dlatego ich starcie zapowiada się niezwykle interesująco. „Hutnicy” potwierdzili, że wciąż mają atuty, z których zawsze byli znani: dobrą techinkę, zgranie i skuteczność. Klub Spektrum również zaprezentował się z bardzo dobrej strony, dlatego wytypować rozstrzygnięcie będzie trudno. Obie drużyny mają sporo atutów, zwłaszcza w ofensywie. Stawiam na „Hutników”.

Mój typ: 5:3


Bolarus – Parkers

Obie ekipy rozpoczęły sezon od porażki, prezentując jednak zupełnie różny style. Bolarus zagrał nieźle w obronie, ale nie potrafił przełamać defensywy AR MOTO, natomiast Parkers stworzyli sobie wiele okazji w starciu ze Stalprodukt Oldboys, ale bardzo łatwo tracili kolejne gole. Trudno teraz ocenić, który zespół ma większy problem i czy zdoła go szybko rozwiązać. Jeśli w ekipie Parkers zagra Dominik Juszczak, a rywale nie zdołają go powstrzymać, to Bolarus może mieć duży kłopot. Jeśli jednak się to uda, to szanse na korzystny wynik znacznie wzrosną. Stawiam na Bolarus.

Mój typ: 4:3


Sportomaks.pl – AR MOTO
Bardzo trudny mecz na początek czeka mój zespół, Sportomaks.pl, który w przerwie pomiędzy rozgrywkami przeszedł spore zmiany kadrowe. Klub wzmocniło kilku zawodników. Oby to przełożyło się na wzrost jakości naszej gry. Zespół AR MOTO może nie zachwycił w spotkaniu z zespołem Bolarus, ale wygrał pewnie. Z dobrej strony pokazali się zwłaszcza Damian i Kacper Żurawscy. Liczę, że zagramy dobry mecz, ale z AR MOTO nie będzie łatwo o korzystny wynik.

Mój typ: 2:2


Ekstraklasa

Domek – Transbet

Zdecydowanym faworytem meczu będzie broniący tytułu mistrza Transbet. Zespół ten przeszedł mała przebudowę, ale w 1. kolejce pokazał, że wciąż dysponuje dużym potencjałem. Zwycięstwo 7:0 nad ekipą Lemon F.H.U. musi budzić respekt u rywali. Domek mógł wygrać arcyważny mecz z ekipą Bosman Sport, ale znów nie zdołał utrzymać prowadzenia. Teraz o punkty będzie bardzo ciężko.
Mój typ: 1:6


BSF U-18 – Bosman Sport
Juniorzy słabo zaczęli sezon, przegrywając 1:2 z ekipą Pershing. Drużyna wystąpiła w dość nielicznym składzie, a pod koniec meczu chyba zabrakło jej sił. Bosman Sport zaczął z kolei źle, ale w drugiej części odwrócił losy meczu z drużyną Domek. Trudno wskazać, kto ma większe szanse. Bosman na pewno będzie bardzo zdeterminowany, natomiast juniorzy przede wszystkim myślą o Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Stawiam na zwycięstwo ekipy Bosman Sport.

Mój typ: 2:3


Igloo – Pershing

W meczu z ekipą Dandav w Igloo najlepiej zaprezentowały się nowe koszulki zespołu. Niestety, ale nie było to zbyt dobry mecz tej drużyny. „Mroźnym” zabrakło nieco pomysłu na rozmontowanie obrony rywala, gole zdobyli dopiero, gdy przegrywali. Drużyna z tak mocną kadrą z pewnością może grać lepiej. Pershing wygrał bardzo ważny mecz z ekipą BSF U-18, ale zagrał dość chaotycznie. Jeśli zespół pójdzie na wymianę ciosów z Igloo, to może tego szybko pożałować. Dla mnie faworytem są „Mroźni”, ale żeby zwyciężyć, będą musieli zagrać lepiej niż w 1. kolejce.

Mój typ: 4:2


Widmat – Dandav

Widmat bardzo źle rozpoczął sezon. Porażka 1:3 ze Stalproduktem nie jest oczywiście powodem do wstydu, ale to „Hutnicy” byli w tym spotkaniu zespołem wyraźnie lepszym. Widmat na ich tle pokazał bardzo mało atutów, więc pojawia się pytanie, czy ten klub w tym sezonie będzie tak mocny jak w poprzednim. Wydaje się jednak, że kadra drużyny jest na tyle silna, że powinna ona poradzić sobie z ekipą Dandav. Oczywiście, beniaminek zagrał dobrze z Igloo, utrzymał dyscyplinę w obronie, wyprowadził wiele groźnych ataków i był nawet bliski zdobycia kompletu punktów, ale Widmat to obecnie chyba jeszcze trudniejszy rywal.
Mój typ: 4:2


Lemon F.H.U. - Stalprodukt

„Cytrynki” miały wręcz idealne terminarze pierwszych kolejek w porzednim i dwa sezony temu. Teraz za to plan pierwszych gier jest chyba najtrudniejszy z możliwych. Po mistrzu czas na spotkanie z wicemistrzem. „Hutnicy” wystartowali dobrze, pewnie pokonali Widmat w hicie kolejki, więc także w tym spotkaniu będą faworytem. Lemon to jednak bardzo mocna drużyna, dlatego liczę, że będzie to bardzo ciekawe spotkanie.

Mój typ: 2:5