SLT: Ekspert typuje 3. kolejkę

Autor: Paweł Piątkowski

Slt

Trzecia kolejka BLF oczami Mateusza Filipka:


I liga

Parkers – Sportomaks.pl

W poprzednim sezonie mecze Sportomaks.pl z Parkers obfitowały w emocje. Najpierw Parkers wygrali 4:3, potem Sportomaks.pl 4:2. Parkers w poprzedniej kolejce w niesamowitych okolicznościach pokonali Bolarus. Przegrywać 0:4 i wygrać 6:5 to naprawdę duża sztuka. Takie zwycięstwo z pewnością zmotywuje zespół do dalszego wysiłku, dlatego będzie to dla nas bardzo trudny mecz. O spotkaniu mojego zespołu z AR MOTO można napisać to, co zawsze pisało się o reprezentacji Hiszpanii przed 2008 r.: „Grają jak nigdy, przegrywają jak zawsze”. Nie możemy drugi raz popełnić tylu kardynalnych błędów w obronie. Jeśli się to uda, to jestem przekonany, że zdobędziemy pierwsze punkty.

Mój typ: 3:5

Spektrum – Bolarus

Będzie to pierwsze w historii starcie tych drużyn. W poprzednich dwóch kolejkach nieco lepiej zaprezentował się zespół Spektrum. Wprawdzie nowy klub przegrał ostatnio z ekipą Stalprodukt Oldboys 2:5, ale „Hutnicy” to jeden z najsilniejszych zespołów, dlatego Spektrum wciąż można oceniać pozytywnie. Podobno Bolarus ma się wzmocnić, jednak poziom gry tej drużyny na początku sezonu nie napawa optymizmem. Zespół wypuścił z rąk wysokie prowadzenie z drużyną Parkers, dlatego trzecia porażka może mu podciąć skrzydła.

Mój typ: 4:2

Elmec Instalacje Elektryczne – Stalprodukt Oldboys

To powinien być hit tej kolejki w I lidze. Elmec to drużyna, która może włączyć się do walki o czołowe pozycje, natomiast „Hutnicy” w efektownym stylu wygrali pierwsze dwa spotkania i przewodzą w tabeli. Liczę, że spotkanie będzie interesujące. Stawiam na „Hutników”, jednak Elmec z pewnością stać na zwycięstwo. Przy okazji będzie to też pojedynek najlepszych jak na razie strzelców I ligi: Sebastiana Czesaka z ekipy Elmec i Łukasza Grabarza z „Hutników”(4 gole, tyle samo ma jeszcze Zbigniew Romański z Parkers).
Mój typ: 3:5

Św. Paweł – BSF U-16

Wprawdzie juniorzy rozpoczęli już regularne treningi, jednak ich gra w pierwszych dwóch spotkaniach nie wyglądała zbyt dobrze. Na pozytywne efekty być może trzeba będzie poczekać trochę dłużej niż do 3. Kolejki. Św. Paweł w 2. serii pauzował, ale patrząc na kadrę zespołu, należy się spodziewać, że w tym spotkaniu zagra równie dobrze, co w starciu z ekipą Elmec (2:2). Minimalnym faworytem tego meczu będzie dla mnie Św. Paweł
Mój typ: 4:2


Ekstraklasa

Stalprodukt – Transbet
To może być hit nie tylko 3. Kolejki, ale całej rundy. Transbet jest niepokonany w BLF aż od 15. stycznia 2017 r., kiedy to lepszy okazał się właśnie Stalprodukt. W kolejnych 24 spotkaniach zespół odniósł aż 22 zwycięstwa i tylko 2 mecze zremisował (z Igloo i Stalproduktem). Trudno typować więc porażkę mistrza. Z drugiej strony „Hutnicy” w poprzednich dwóch spotkaniach, w których pokonali Widmat i Lemon, pokazali, w że mogą być zespołem jeszcze mocniejszym niż rok temu. Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco. Stawiam na podział punktów, bo to będzie najlepsze rozstrzygnięcie pod kątem atrakcyjności rozgrywek.

Mój typ: 2:2

Dandav – Lemon F.H.U.

Dość niespodziewanie może to być jeden z najciekawszych meczów 3. kolejki. Beniaminek bardzo dobrze rozpoczął sezon, bo w spotkaniach z wyżej notowanym zespołami Igloo i Widmat zdobył aż cztery punkty. W obecnym sezonie Dandav może walczyć o znacznie więcej, niż tylko utrzymanie, bo na razie prezentuje się naprawdę dobrze. „Cytrynki” w pierwszych dwóch spotkaniach zostały zmiażdżone najpierw przez Transbet, a potem Stalprodukt, jednak wciąż Lemon to mocna drużyna. Stawiam na przełamanie „Cytrynek”, choć tutaj każdy wynik jest możliwy.

Mój typ: 2:4

Pershing – Widmat

Kto by pomyślał, że to Pershing będzie przystępował do tego spotkania w roli faworyta. Widmat ma jednak poważne problemy kadrowe. Strata Łukasza Fasugi jest olbrzymim osłabieniem, a do tego czerwoną kartkę w przegranym meczu z ekipą Dandav otrzymał bramkarz Tomasz Jagiełka. Pershing wprawdzie przegrał ostatnio z Igloo (2:4), ale zaprezentował się nieźle, dlatego z pewnością tę drużynę stać na kolejne zwycięstwo. Stawiam na Pershing, choć mam nadzieję, że Widmat szybko podniesie się z kryzysu i zacznie punktować.
Mój typ: 3:2

Bosman Sport – Igloo

Bosman Sport świetnie rozpoczął sezon i ma na koncie już 6 punktów, ale tym razem zmierzy się z wysoko notowanym rywalem, jakim jest Igloo. Wprawdzie „Mroźni” na razie nie przekonują do końca swoją grą, ale to bardzo mocny zespół, zwłaszcza jeśli zagra znów Kamil Rynduch. Spodziewam się zaciętego spotkania z lekką przewagą Igloo. Jeśli jednak Bosman zdoła wygrać, to przy remisie w spotkaniu Stalprodukt –Transbet może wskoczyć na fotel lidera. To by była niespodzianka.

Mój typ: 1:3

Domek – BSF U-18

Obie drużyny przegrały swoje dwa poprzednie spotkania. Domek w meczu z ekipą Transbet zaprezentował się jednak całkiem nieźle, co może dawać nadzieję na szybką poprawę wyników. BSF U-18 na razie zupełnie rozczarowuje, ale z każdym tygodniem gra powinna wyglądać lepiej, bo drużyna dopiero rozpoczyna regularne treningi. Trudno wskazać faworyta tego starcia. Ja stawiam na Domek.
Mój typ: 4:2