SLT: Ekspert typuje 5. kolejkę

Autor: Paweł Piątkowski

Slt

Tradycyjne przedstawiamy analizy meczów przygotowane przez Mateusza Filipka.


I liga

Spektrum – AR MOTO

Rozgrywki przenoszą się na halę widowiskowo-sportową. Zobaczymy, które drużyny najszybciej przystosują się do zmiany otoczenia. Patrząc na występy tych zespołów w poprzedniej kolejce zdecydowanie lepiej spisało się Spektrum, które pokonało mój Sportomaks.pl (8:3), natomiast AR MOTO doznało za to bolesnej porażki z Parkers (2:8). W lepszej formie obecnie wydaje się być Spektrum, które imponuje zwłaszcza umiejętnością wyprowadzania szybkich ataków, jednak w mojej ocenie obie drużyny dysponują podobnym potencjałem. AR MOTO to wciąż silna drużyna, która z pewnością powalczy o pełną pulę. Spodziewam się zaciętej rywalizacji.

Mój typ: 5:3

Elmec Instalacje Elektryczne – Sportomaks.pl

Elmec w początkowej fazie sezonu udowodnił, że jest jednym z najmocniejszych zespołów w stawce. Jako jedyny zespół nie doznał jeszcze porażki, ale w ostatnim starciu, z ekipą Bolarus (3:0), miał naprawdę sporo szczęścia, bo rywale nie wykorzystali kilku dogodnych okazji. Mój zespół wciąż popełnia dużo prostych błędów w obronie, ale liczę, że z każdym tygodniem będziemy radzić sobie coraz lepiej. Jutro faworytem będzie jednak Elmec.
Mój typ: 5:2

Św. Paweł - Bolarus

Obie drużyny jeszcze nie wygrały spotkania, ale Św. Paweł ma na koncie chociaż dwa remisy. W swoim poprzednim spotkaniu ekipa prowadziła już 2:0 z faworyzowanymi Stalprodukt Oldboys, ale potem pozwoliła „Hutnikom” przejąć inicjatywę i przegrała ostatecznie aż 2:7. Bolarus zaczął sezon słabo, ale w ostatnim meczu z mocnym zespołem Elmec (0:3) wcale nie musiał przegrać, jednak zawodnikom drużyny zabrakło skuteczności. Szanse w tym meczu oceniam na równe. Stawiam na zespół Św. Pawła

Mój typ: 3:2

BSF U-16 – Stalprodukt Oldboys

Juniorzy radzą sobie na razie słabo i jak dotąd zdobyli zaledwie jeden punkt w trzech meczach, uzyskany za dość szczęśliwy remis z zespołem Św. Paweł (2:2). Z kolei „Hutnicy” mogą się pochwalić zarówno dobrymi wynikami, jak i efektownym stylem. Z tego względu to właśnie doświadczony zespół będzie, moim zdaniem, faworytem tego meczu.

Mój typ: 2:6


Ekstraklasa

Pershing – Stalprodukt

Teoretycznie będzie to mecz na szczycie, bo zmierzy się obecny wicelider z liderem. W praktyce faworytem będzie jednak Stalprodukt, choć Pershing udowodnił, że nieprzypadkowo zdobył już dziewięć punktów. Zespół beniaminka imponował w poprzednich kolejkach dobrą organizacją gry, zawodnicy byli dobrze przygotowani kondycyjnie i potrafili wykorzystać większość dogodnych okazji. Mimo wszystko „Hutnicy” dysponują jeszcze większym potencjałem. Spodziewam się zaciętego meczu, ale zakończonego zwycięstwem Stalproduktu.

Mój typ: 2:5

Dandav – Transbet

Drugi z beniaminków również całkiem nieźle prezentował się w początkowej fazie sezonu, ale przegrał swoje dwa poprzednie spotkania. Teraz będzie niezwykle trudno przerwać nieudaną serię, bo Transbet po porażce w meczu ze Stalproduktem nie może sobie pozwolić już na potknięcie. Jeśli ten zespół chce zdobyć trzeci tytuł mistrzowski, to musi rozpocząć jutro kolejną serię zwycięstw. Faworytem będzie Transbet.

Mój typ: 2:5

Bosman Sport – Lemon F.H.U.
Bosman Sport należy do grona drużyn, które w pierwszych kolejkach osiągnęły zaskakująco dobre wyniki. Wprawdzie zespół Tomasza Sopaty nie wygrał swoich dwóch poprzednich meczów, ale i tak pozytywnie zaskakuje formą. „Cytrynki” z kolei wciąż mają duże problemy kadrowe, przez co trudno przewidzieć, czy i kiedy osiągną optymalną formę. Wprawdzie Lemon nawet w osłabionym składzie pokonał w 3. Kolejce solidny Dandav, ale na Bosman Sport może to nie wystarczyć.

Mój typ: 4:2

Domek – Ekombud

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie. Domek przystąpi do meczu po dwóch zwycięstwach (z BSF U-18 i Igloo), natomiast Ekombud (Widmat) przełamał się po bardzo nieudanym początku i pokonał Bosman Sport. To będzie debiut trzykrotnych mistrzów pod nową nazwą. W Ekombudzie formą błysnął ostatnio Arkadiusz Goryczka, który debiutując w drużynie zdobył aż trzy gole. Z kolei w ekipie Domek świetnie prezentuje się ostatnio zwłaszcza Piotr Kostuch. Trudno wskazać faworyta. Stawiam na Ekombud.

Mój typ: 3:4

BSF U-18 – Igloo

Juniorzy jako jedyny zespół nie zdobyli jeszcze punktów, ale z każdym tygodniem forma zespołu powinna rosnąć. Tym razem zespół powinien wystąpić w mocniejszym składzie i powalczyć o pierwsze punkty, zwłaszcza że Igloo ostatnio nie prezentuje się zbyt dobrze. Zespół „Mroźnych” dysponuje dobrym składem, ale osiąga dość słabe wyniki. Ten mecz będzie ciekawy, ponieważ barwy Igloo reprezentuje trener BSF U-18, Kamil Rynduch. Mecz powinien być zacięty. Stawiam na przełamanie juniorów, bo dzięki temu rozgrywki staną się jeszcze bardziej wyrównane.

Mój typ: 4:3