Po 5. kolejce: Liderzy zaliczyli pierwsze porażki

Autor: Rafał Gnutek

Dsc 4726 1050x700

Za nami już 5. kolejka w Bocheńskiej Lidze Futsalu. Ta seria rozgrywek przyniosła ogromne emocje i sporą ilość niespodzianek zarówno na parkietach Ekstraklasy, jak i I ligi. Swoje pierwsze porażki w tegorocznej kampanii poniosły ekipy dotychczasowych liderów, czyli Stalprodukt i Elmec Instalacje Elektryczne. "Żółte koszulki lidera" przynajmniej przez najbliższy tydzień przywdziewać będą ekipy Pershing oraz Stalprodukt Oldboys.

W hitowym starciu dwóch najlepszych dotychczas drużyn w Ekstraklasie Stalprodukt niespodziewanie przegrał 3-4 z Pershingiem. W 21. minucie "Hutnicy" przegrywali już 0-4, jednak w kolejnych fragmentach drugiej odsłony zdecydowali się na grę z wycofanym bramkarzem, co przyniosło efekt w postaci trzech goli. Okazało się to jednak za mało aby pokonać grających ambitnie i ogromną determinacją Pershingów. W jednym jednostronnym spotkaniu tej kolejki Transbet pokonał aż 9-1 ekipę Dandavu i mając jeden mecz zaległy przed sobą (z BSF-em U-18) zajmuje trzecie miejsce tracąc do prowadzącej dwójki trzy punkty. Mnóstwo emocji przyniosły trzy pozostałe spotkania 5. kolejki Ekstraklasy. Remisy padły w starciach Bosman Sport z Lemonem FHU (3-3) oraz BSF-u U-18 z Igloo (2-2). Minimalne zwycięstwo zapisał na swoim koncie Ekombud (dawniej Widmat), który pokonał 3-2 Domek.

Wyniki 5. kolejki Ekstraklasy BLF:

Pershing - Stalprodukt 4-3

Dandav - Transbet 1-9

Bosman Sport - Lemon FHU 3-3

Domek - Ekombud 2-3

BSF U-18 - Igloo 2-2

Tabela - tutaj!


W I lidze to z pewnością nie była kolejka faworytów, a właściwie ekip, które przewodziły w tabeli. Jako jedyni z dotychczasowej czołówki trzy punkty na swoim koncie zapisali gracze Stalprodukt Oldboys, którzy nie bez problemu, ale wygrali 4-3 z BSF-em U-16 i objęli pozycję lidera w tabeli. Największą niespodziankę sprawiła drużyna Sportomaks.pl, która ograła dotychczasowego lidera, czyli Elmec Instalacje Elektryczne 4-1. Porażkę poniosła również drużyna Spektrum, która przegrała 4-7 ze odbudowującym się po spadku z Ekstraklasy AR Moto. W ostatnim meczu tej serii gier Św. Paweł odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i ograł Bolarusa 3-2.

Wyniki 5. kolejki I ligi BLF:

Spektrum - AR Moto 4-7

Elmec Instalacje Elektryczne - Sportomaks.pl 1-4

Św. Paweł - Bolarus 3-2

BSF U-18 - Stalprodukt Oldboys 3-4

Tabela - tutaj!

fot. Marcin Kalinowski