SLT: Ekspert typuje 6. kolejkę

Autor: Paweł Piątkowski

Slt

Jak co tydzień tak i przed 6. kolejką przedstawiamy typy Mateusza Filipka.


I ligca

Bolarus – BSF U-16

Będzie to spotkanie ostatnich zespołów w I lidze, które jeszcze w tym sezonie nie zaznały smaku zwycięstwa.  BSF w swoim ostanim meczu był blisko zdobycia punktów w starciu z weteranami z zespołu Stalprodukt Oldboys, ale ostatecznie doznał porażki. Widać już jednak pewien postęp w grze zespołu. Wydaje się, że wkrótce juniorzy powinni zacząć regularnie zdobywać punkty. Trudno za to prognozować, jak będzie radził sobie Bolarus. „Pingwiny” już kilka razy były blisko zdobycia choćby punktu za remis, ale za każdym razem brakowało skuteczności, albo zawodnicy zespołu popełniali proste błędy w obronie. W efekcie Bolarus po pięciu spotkaniach wciąż nie może się pochwalić żadną zdobyczą. Spodziewam się zaciętego spotkania, ale minimalnym faworytem będzie moim zdaniem BSF U-16.

Mój typ: 3:5

Sportomaks.pl – Św. Paweł

Bardzo ważne starcie dla obu ekip, ponieważ ewentualne zwycięstwo w tym spotkaniu pozwoli zapewnić sobie przewagę nad zespołami zajmującymi najniższe pozycje i zredukować stratę do zespołów z górnej części tabeli. Ostatnio nasz redakcyjny zespół nareszcie zagrał na miarę możliwości i pokonał faworyzowany Elmec (4:1). Mam nadzieję, że dobrą passę uda się podtrzymać. Problemem są jednak braki w kadrze, spowodowane kontuzjami zawodników i zawieszeniami za kartki. Św. Paweł także wygrał ostatnio po raz pierwszy. Zespół prezentuje się nieźle, ale czasem widać jeszcze brak zgrania. W tym spotkaniu nie da się wskazać wyraźnego faworyta. Stawiam na remis, choć mam nadzieję, że to Sportomaks.pl zdobędzie komplet punktów.

Mój typ: 2:2

AR MOTO – Elmec Instalacje Elektryczne

Będą to swego rodzaju derby, bo przecież trzon nowej drużyny, jaką jest Elmec, stanowią zawodnicy, którzy jeszcze niedawno stanowili o sile AR MOTO. Oba zespoły zaliczają się do czołówki, jednak także mają swoje problemy. AR MOTO ostatnio przegrywało już 1:4 ze Spektrum, by jednak wygrac aż 7:4. Z jednej strony drużyna pokazała po raz kolejny, że potrafi się podnieść nawet w bardzo trudnej sytuacji (w sezonie 2016/17 AR MOTO przegrywało do przerwy 0:5 z Pershing, by wygrać 6:5!), ale jeśli po raz kolejny zacznie tak słabo, to tym razem może się już nie udać odrobić strat. Z kolei Elmec ma w dorobku już 10 punktów, ale dotychczas mierzył się raczej z niżej notowanymi zespołami. Jedynie zwycięstwo nad Stalprodukt Oldboys (7:2 w 3. kolejce) można uznać za duży sukces. Trudno więc określić, jak rzeczywiście mocny jest obecnie Elmec. W poprzedniej kolejce nie bez powodu zespół ten przegrał z naszym Sportomaks.pl. Zawodnikom zabrakło pomysłu na rozmontowanie dość szczelnej obrony i popełnili kilka poważnych błędów. Po długim namyśle stawiam jednak na Elmec, choć każdy wynik jest tu możliwy.

Mój typ: 2:4

Parkers – Spektrum

Kolejny bardzo ciekawie zapowiadający się mecz. Spektrum przed tygodniem było już o krok od zwycięstwa, ale jednak zespół nie potrafił utrzymać prowadzenia z AR MOTO. Potwierdziło się, że nowa ekipa jest bardzo mocna w ataku, ale ma problemy w obronie. Parkers mają za sobą tydzień przerwy, a wcześniej rozgromili aż 8:2 AR MOTO, co jest sporym wyczynem. Jeśli doświadczony zespół zagra znów w optymalnym składzie, to może zgarnąc komplet punktów. Obie ekipy mają podobne szanse na zwycięstwo. Stawiam na Spektrum.

Mój typ: 3:4


Ekstraklasa

Igloo – Transbet

„Mroźnym” zabrakło ostatnio sekundy, by pokonać BSF U-18. Choć Igloo było blisko zdobycia kompletu punktów, nie był to zbyt dobry występ tej drużyny. Przez większość meczu inicjatywa należała do juniorów. Tym razem o zwycięstwo będzie jeszcze trudniej, bo Igloo zmierzy się z aktualnym mistrzem, ekipą Transbet. Teoretyczni goście tego spotkania jako jedyni w całej BLF odnieśli w 5. kolejce wyraźne zwycięstwo, pokonując 9:1 Dandav. Porażka ekipy Stalprodukt w starciu z zespołem Pershing (3:4) powinna bardzo zmotywować mistrzów, bo pojawiła się szansa na odzyskanie fotela lidera. Liczę, że będzie to zacięte spotkanie. Faworytem będzie Transbet, ale ostatnie tygodnie pokazały, że przed meczem to jeszcze niewiele znaczy. Wyższość trzeba udowodnić na parkiecie.

Mój typ: 2:4

Ekombud – BSF U-18

Po zmianie sponsora w dawny zespół Widmat wstąpiła nowa siła. Dwa zwycięstwa z rzędu pozwoliły ekipie odbić się od dna. Gra drużyny też wyglądała całkiem obiecująco, więc do kolejnego spotkania Ekombud może przystąpić z optymizmem. Mecz z juniorami może być jednak bardzo trudny, bo także ta drużyna zaczęła spisywać się ostatnio nieco lepiej. BSF wciąż nie występuje w najmocniejszym składzie, ostatnio kontuzję odniósł Filip Korta, ale wydaje się, że wkrótce drużyna zacznie regularnie punktować. W tym spotkaniu minimlanym faworytem będzie dla dla mnie jednak Ekombud.

Mój typ: 3:1

Lemon FHU – Domek

„Cytrynki” wreszcie przezwyciężyły problemy kadrowe, jednak gra zespołu wciąż daleka jest od optymalnej. Lemon to wciąż jednak jedna z silniejszych ekip, więc jej wyniki wkrótce powinny się poprawić. Domek z pewnością będzie trudnym rywalem. Ostatnio, mimo porażki z zespołem Ekombud (2:3), drużyna zaprezentowała się dobrze, a formą błyszczy zwłaszcza Piotr Kostuch. Domek musi jednak przestać popełniać aż tak dużo fauli, bo nie pierwszy raz ta drużyna przegrała po stracie gola z przedłużonego rzutu karnego. W tym spotkaniu bardzo trudno wskazać faworyta. Stawiam na remis.

Mój typ: 3:3

Stalprodukt – Bosman Sport

„Hutnicy” po blamażu w starciu z ekipą Pershing nie mogą już sobie pozwolić na kolejne potknięcie. Do meczu z Bosman Sport powinni więc przystąpić maksymalnie skoncentrowani. Rywal nie należy jednak do najłatwiejszych, bo w obecnym sezonie przegrał na razie zaledwie raz (z Ekombudem). Można spodziewać się zaciętego spotkania, choć wyraźnym faworytem będą jednak „Hutnicy”.

Mój typ: 5:2

Dandav – Pershing

Spotkanie beniamników, które w ostatnich tygodniach podążają w zupełnie odmiennych kierunkach. Dandav świetnie rozpoczął sezon, jednak późnej doznał już trzech porażek z rzędu i obecnie zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Pershing z kolei jest na razie rewelacją sezonu, a ostatnio sensacyjnie ograł Stalprodukt. Trzeba jednak zauważyć, że zespół ten miał dość korzystny terminarz, bo z drużynami takimi jak BSF U-18, Ekombud czy Lemon FHU mierzył się akurat wtedy, gdy rywale mieli duże problemy ze składem. Teraz to Pershing będzie musiał poradzić sobie z rolą faworyta i przygotować na to, że to Dandav może nastawić się na grę z kontrataku. W ekipie z Grobli zabraknie Wojciecha Tomali, więc może Pershing znów na tym skorzysta.

Mój typ: 2:4