SLT: Ekspert typuje 9. kolejkę

Autor: Paweł Piątkowski

Slt

Wracamy po przerwie na ligowe boiska. Przed nami ostatnia kolejka pierwszej rundy. Mateusz Filipek widzi to tak:


I liga

Św. Paweł – Spektrum
Kolejka rozpocznie się od bardzo ciekawego spotkania. Obie drużyny zanotowały ostatnio dobre wyniki grając bardzo rozsądnie. Św. Paweł wytrzymał napór zespołu Parkers i wygrał mecz 4:0 po szybkich kontratakach, natomiast Spektrum powoli poprawia to, co było największym problemem zespołu na początku sezonu, czyli słabą grę w obronie. Patrząc na indywidualne umiejętności zawodników, minimalnym faworytem wydaje się być Spektrum, jednak każdy wynik jest tu możliwy. Stawka spotkania jest wysoka, ponieważ zwycięzca zakończy pierwszą rundę na podium.

Mój typ: 2:4

 BSF U-16 – Parkers

Żaden zespół nie notuje takich wahań formy jak Parkers. Wygrać 8:2 z AR MOTO i 6:0 z Elmec-iem to duża sztuka, ale z drugiej strony zespół przeplata dobre mecze porażkami 2:10 ze Spektrum, czy ostatnią 0:4 z Św. Pawłem. Trudno przewidzieć, jak drużyna zagra tym razem. Nieprzewidywalny jest także BSF U-16. W sobotę zawodnicy rozegrają turniej eliminacyjny do MMP U-16, więc trudno też przewidzieć, w jakiej formie będą w niedzielę. Zapowiada się ciekawy mecz. Stawiam na przełamanie juniorów.

Mój typ: 4:3

Stalprodukt Oldboys – AR MOTO

Mecz lidera z wiceliderem będzie niezwykle ważny dla układu tabeli. Obie drużyny punktowały w ostatnich spotkanaich bardzo dobrze, jednak „Hutnicy” zazwyczaj czynili to w bardzo przekonywującym stylu, natomiast AR MOTO kilka razy mogło stracić punkty. Ostatecznie umknęły tylko dwa po remisie 4:4 z BSF U-16 w poprzedniej kolejce. Biorąc pod uwagę, że Stalprodukt wzmocnił ostatnio jeszcze bramkarz Janusz Piątek, wydaje się, że to właśnie ten zespół będzie minimalnym faworytem.

Mój typ: 5:2

Bolarus – Sportomaks.pl

To będzie niezwykle ważny mecz dla układu dolnej części tabeli. Zwycięzca będzie mógł jeszcze myśleć o pogonii za drużynami z wyższych pozycji. Patrząc na statystyki ostatnich meczów i ogólną dyspozycję w pierwszej rundzie, to uważam, że minimalnie lepiej zaprezentował się mój klub. Atutem Bolarusa jest z pewnością skuteczność Dawid Rasia, jednak w składzie znajduje się też wielu innych dobrych zawodników. My jednak również mamy w składzie kilku wyróżniającyhc się graczy i mam nadzieję, że wkrótce zaczniemy notować lepsze wyniki. Liczę, że będzie to ciekawy mecz.

Mój typ: 2:2


Ekstraklasa

Domek – Pershing

Obie drużyny pozytywnie zaskoczyły w kończącej się już rundzie i zasłużenie zajmują wysokie pozycje. Zawodnicy tych zespołów znają się bardzo dobrze, dlatego trudno będzie im nawzajem się czymś zaskoczyć. W ostatnim czasie nieco lepiej spisuje się Domek, dlatego ten zespół będzie dla mnie minimalnym faworytem. Pershing jest jednak drużyną, która świetnie czuje się w wyprowadzaniu szybkich ataków, dlatego rywale będą musieli zabezpieczyć dostęp do własnej bramki.

Mój typ: 4:3

Igloo – Stalprodukt

Ligowy klasyk będzie miał ogromne znaczenie dla układu tabeli. Po remisie z BSF U-18 „Hutnicy” nie mogą sobie już pozwolić na stratę punktów. Z drugiej strony Igloo ogólnie rozczarowuje, a kolejna porażka bardzo oddaliłaby zespół od podium, więc także ten zespół musi być maksymalnie zmotywowany. Większym potencjałem dysponuje obecnie Stalprodukt, jednak indywidualne umiejętności najlepszych zawodników Igloo również mogą okazać się decydujące. Liczę, że będzie to bardzo ciekawe spotkanie.

Mój typ: 2:4

Bosman Sport – Transbet

Kto wie, czy jeszcze trudniejsze zadanie nie czeka wicelidera, a więc Transbet. Aktualni obrońcy tytułu mistrzowskiego zmierzą się z zaskakującym w tej rundzie zespołem Bosman Sport. Wprawdzie „Bosmani” ze Stalproduktem przegrali aż 2:12, ale tym razem mogą sprawić znacznie więcej kłopotu faworyzowanemu rywalowi. Jeśli jednak Transbet chce liczyć się w walce o mistrzostwo, to nie może sobie pozwolić na stratę punktów.
Mój typ: 2:5

BSF U-18 – Dandav

Dla obu drużyn będzie to kluczowe spotkanie, ponieważ zajmują ostatnie dwie pozycje. Patrząc na układ tabeli bardzo prawdopodobne, że przynajmniej jedna z tych drużyn zakończy sezon w strefie spadkowej. BSF U-18 jako jedyny zespół wciąż nie wygrał spotkania, ale w ostatnich meczach prezentował się nieźle. Zwłaszcza ostatnie starcie ze Stalproduktem należało do ciekawych i juniorzy mogli zgarnąć w nim komplet punktów. Dandav bardzo dobrze rozpoczął sezon, ale ostatnio przeżywa kryzys formy. Może w przerwie świąteczno-noworocznej zespół odpoczął psychicznie i do kolejnych meczów przystąpi już odmieniony.
Mój typ: 4:2

Ekombud – Lemon FHU
Bardzo ciekawy mecz. „Cytrynki” wyszły z kryzysu i w niezłym stylu wygrały swoje mecze z BSF U-18 (3:1) oraz Igloo (4:2). Z kolei Ekombud nie zdobył choćby jednego „oczka” w starciach z Igloo (1:2) i Transbetem (2:3), jednak zespół ten zaprezentował się dobrze i w obu tych meczach mógł osiągnąć lepsze rezultaty. Z tego powodu szalenie trudno wskazać faworyta. Zapewne decydująca będzie skuteczność i dyspozycja dnia, bo spodziewam się, że obie drużyny stworzą sobie wiele okazji do zdobycia gola.

Mój typ: 2:2