SLT: Ekspert typuje 12. kolejkę

Autor: Paweł Piątkowski

Slt

Przed nami 12. kolejka BLF. Tym razem już w całości. Typy na nadchodzące spotkania przedstawia Mateusz Filipek.


I liga

Parkers – Sportomaks.pl

Obie drużyny notują w ostatnim czasie słabe wyniki i przegrały już po trzy mecze z rzędu. Mam nadzieję, że tym razem nasz zespół zrobi wszystko, aby zrehabilitować się za porażkę z AR MOTO (0:12) poniesioną w żenującym stylu. Ostatnie mecze ekip Sportomaks.pl i Parkers zawsze należały do emocjonujących i mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Mój typ: 3:5

Spektrum – Bolarus

Ten mecz może należeć do niezwykle zaciętych, ponieważ oba zespoły prezentują w ostatnim czasie dobrą formę. Ekipa Spektrum należy do czołówki i niedawno była blisko pokonania pierwszej w tabeli drużyny Stalprodukt Oldboys (4:4), gdy zaprezentowała się bardzo dobrze, ale z drugiej strony przytrafiają się jej również wyraźnie słabsze mecze. Bolarus w ostatnich tygodniach zanotował pewien progres pod względem jakości gry, co szybko przełożyło się na lepsze wyniki, więc nie będzie łatwym rywalem.

Mój typ: 5:2

Elmec Instalacje Elektryczne – Stalprodukt Oldboys

Elmec wreszcie zdołał przerwać serię porażek dzięki zwycięstwu nad ekipą BSF U-16 (12:2). Teraz jednak będzie bardzo trudno wywalczyć komplet punktów, bo zespół zagra z liderem. „Hutnicy” prezentują ostatnio nieco słabszą dyspozycję, a do tego znów zagrać nie będzie mógł zawieszony Daniel Goryczko, ale i tak na tle rywali są bardzo silną ekipą. Należy pamiętać jednak, że to tylko właśnie Elmec zdołał pokonać Stalprodukt w obecnym sezonie. Spodziewam się zaciętego spotkania.

Mój typ: 3:5

Św. Paweł – BSF U-16

Patrząc na formę tych zespołów w ostatnich tygodniach, zdecydowanym faworytem będzie Św. Paweł. Drużyna notuje ostatnio serię zwycięstw, natomiast juniorzy radzą sobie słabo. Należy jednak zwrócić uwagę, że w większości spotkań Św. Paweł mógł wyprowadzać szybkie kontrataki, a tym razem to rywale mogą cofnąć się głęboko. Mimo wszystko faworytem będzie Św. Paweł.

Mój typ: 5:2


Ekstraklasa

Stalprodukt – Transbet

Od wyniku tego spotkania mogą zależeć losy walki o mistrzostwo. Obecnie w lepszej sytuacji są „Hutnicy”, ale wciąż wszystko może się jeszcze zmienić. Remis także nie zadowoli żadnej z drużyn, bo będzie to oznaczało, że walka o tytuł może trwać do ostatnich kolejek, a do tego wzrosną szansę innych zespołów. Patrząc na formę w ostatnich meczach, lepiej prezentował się Stalprodukt, jednak i ten zespół nie uniknął wpadek. Transbet ostatnio występował w osłabionym składzie. Jeśli zespół chce obronić tytuł, tym razem musi wystawić optymalną kadrę.

Mój typ: 4:2

Dandav – Lemon F.H.U.

Biorąc pod uwagę słabą dyspozycję ekipy Dandav w ostatnich tygodniach zdecydowanym faworytem meczu będzie drużyna „Cytrynek”, która od połowy pierwszej rundy systematycznie pnie się w górę tabeli. Lemon prezentuje się naprawdę dobrze, zarówno w defensywie jak i ofensywie, jakby to powiedział trener Adam Nawałka, za to Dandav w większości poprzednich meczów grał zupełnie bez pomysłu i wiary, że może wygrać. Wprawdzie ostatnie dwa mecze, z Igloo (3:4) i Ekombudem (2:4), nie były aż tak słabe w wykonaniu tego zespołu, ale i tak faworytem będzie Lemon. Do tego w ekipie Dandav nie zagrają zawieszeni za kartki Daniel Mikler i Damian Bochenek.

Mój typ: 1:7

Pershing – Ekombud

Będzie to niezwykle ważne spotkanie. Ekipa Pershing jest już dość bliska zapewnienia sobie utrzymania, ale porażka w tym meczu mogłaby skomplikować sytuację zespołu. Jeszcze mocniej o komplet punktów musi walczyć Ekombud, który wciąż zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Z tego względu obie drużyny muszą zagrać na maksimum swoich możliwości. Obie ekipy ostatnio prezentowały dość nierówną formę i według mnie mają mniej więcej równe szanse na zwycięstwo. Stawiam na Ekombud.

Mój typ: 3:4

Bosman Sport – Igloo

Może się okazać, że ewentualny zwycięzca tego meczu awansuje po 12. kolejce na drugie miejsce. Jest więc o co walczyć, bo te ekipy wciąż mają szansę nawet na włączenie się do walki o mistrzostwo. Igloo w ostatnich meczach radzi sobie nieźle, natomiast Bosman Sport miewa spore problemy kadrowe. Jeśli jednak zespół ten wystąpi w optymalnym składzie, to będzie mógł powalczyć o zwycięstwo. Spodziewam się zaciętego spotkania.
Mój typ: 2:4

Domek – BSF U-18

Juniorzy dobre występy przeplatają bardzo słabymi, więc trudno przewidzieć, jak zaprezentują się jutro. Nieco bardziej stabilną formę prezentuje ostatnio Domek. Zespół przystąpi do meczu zmotywowany zwycięstwem nad ekipą Transbet (5:3). Jeśli Domek stać będzie na równie dobry występ, to powinien osiągnąć korzystny wynik.

Mój typ: 5:3