SLT: Ekspert typuje 13. kolejkę

Autor: Mateusz Filipek

Slt

13. kolejka już jutro. Mateusz Filipek przedstawia swoje przewidywania dotyczące nadchodzących meczów.


I liga

Sportomaks.pl – Spektrum

Te drużyny znajdują się na przeciwległych biegunach. Spektrum walczy o awans, natomiast mój zespół ostatnio spisuje się bardzo słabo. Mam nadzieję, że w tym spotkaniu zaprezentujemy się dobrze, jednak zdecydowanym faworytem meczu będzie Spektrum, które w ostatnich meczach prezentowało równą, wysoką formę.
Mój typ: 1:4


AR MOTO – Parkers

Bardzo ważne spotkanie. AR MOTO wciąż utrzymuje miejsce na podium, ale coraz mocniej czuje na plechach oddech rywali. Dla Parkers będzie to z kolei mecz o zachowanie szans w walce o awans. Zwycięstwo doświadczonej drużyny Parkers pozwoliłoby przeskoczyć rywali, co uczyniłoby rywalizację o czołowe pozycje jeszcze bardziej zaciętą. Pierwszy mecz tych zespołów zakończył się wysokim zwycięstwem Parkers 8:2. Mimo wszystko stawiam na AR MOTO, choć obie drużyny mają podobne szanse na zdobycie punktów.

Mój typ: 5:3


Stalprodukt Oldboys – Św. Paweł

Niespodziewanie może to być hit tej kolejki. „Hutnicy” wciąż przewodzą stawce, ale ostatnio notują lekki kryzys formy, być może związany z nieobecnością zawieszonego Daniela Goryczko. Św. Paweł natomiast rozpędza się z każdym spotkaniem i zalicza się już do ścisłej czołówki. O wyniku zdecyduje zapewne dyspozycja dnia. Stawiam na „Hutników”, ale kolejne zwycięstwo Św. Pawła nikogo by już nie zaskoczyło.

Mój typ: 4:3


Bolarus – Elmec Instalacje Elektryczne

„Pingwiny” doznały ostatnio porażki ze Spektrum (2:5), ale tak jak w kilku poprzednich meczach zaprezentowały się nieźle. Widać, że ten zespół stale czyni postępy. Z kolei „Elektrycy” zdołali ponownie pokonać Stalprodukt Oldboys, co jest dużym wyczynem. Trudno wskazać wyraźnego faworyta tego meczu, jednak wydaje się, że minimalnie większe szanse ma Elmec.

Mój typ: 2:5


Ekstraklasa

Stalprodukt – Dandav

W meczu pierwszej z ostatnią w tabeli drużyną teoretycznie łatwo wskazać faworyta. W BLF zawsze może dojść jednak do niespodzianki, choć w tym spotkaniu wszystkie statystyki wskazują, że „Hutnicy” powinni pokonać rywali. Dandav od dawna spisuje się słabo. Jeśli zespół marzy jeszcze o wywalczeniu utrzymania, to musi zacząć punktować, jednak obecnie mało wskazuje na to, by był w stanie poprawić formę. Stalprodukt znajduje się już w bardzo komfortowej sytuacji i zmierza do zdobycia pierwszego tytułu mistrzowskiego od sezonu 2011/12, jednak nie może tracić koncentracji. Przed drużyną jeszcze kilka trudnych spotkań, więc w najbliższym meczu musi zgarnąć komplet punktów.

Mój typ: 7:2


Ekombud – Bosman Sport

Obie drużyny muszą w tym meczu walczyć o komplet punktów. Ekombud walczy o utrzymanie i z powodu słabych wyników w ostatnich meczach jego sytuacja staje się coraz trudniejsza. Mimo niezłej gry w niektórych meczach zespół wygrał tylko jeden spośród ostatnich sześciu i to z przegrywającą ostatnio z każdym ekipą Dandav. Bosman Sport nadal zaskakuje formą. Problemem drużyny może być jednak wąska kadra. Jeśli jednak Bosman w tym meczu wystapi w mocnym składzie, to będzie miał duże szanse na zwycięstwo.
Mój typ: 2:5


Lemon FHU – Pershing

„Cytrynki” stale pną się w górę i są już na podium. Dobre miejsce trudno będzie jednak utrzymać. Pierwszym krokiem do realizacji tego zadania jest pokonanie ekipy Pershing, co jednak będzie trudne do wykonania. Beniaminek po zwycięstwie 6:0 nad zespołem Ekobmbud może być już niemal pewny utrzymania i bez stresu powalczyć o zakończenie sezonu na jak najwyższym miejscu. Choć Pershing zajmuje obecnie szóstą pozycję, to do „Cytrynek” traci zaledwie punkt. To pokazuje jak wyrównana jest stawka. Trudno wskazać faworyta meczu, ale patrząc na formę w ostatnich tygodniach skłaniam się ku typowaniu zwycięstwa ekipy Lemon.

Mój typ: 4:3


BSF U-18 – Transbet

Juniorzy przed tygodniem wystąpili w mocnym składzie i pokonali Domek 4:2. Jeśli tym razem zespół znów zagra w takim zestawieniu, to może powalczyć o pełną pulę,tak potrzebną do wywalczenia utrzymania. Transbet przegrał już drugi mecz z rzędu, najpierw właśnie z ekipą Domek, a potem hitowy mecz ze Stalproduktem. Jeśli mistrzowie myślą jeszcze o obronie tytułu, to muszą wygrać ten mecz, co będzie jednak bardzo trudnym zadaniem. Mimo wszystko stawiam na Transbet.
Mój typ: 2:4