SLT: Ekspert typuje 16. kolejkę

Autor: Paweł Piątkowski

Slt

Typy Mateusza Filipka przed 16. kolejką BLF.


I liga

Elmec – Parkers

„Elektrycy” w ostatnich tygodniach imponują formą i obecnie mogą pochwalić się serią pięciu zwycięstw z rzędu. Drużyna liczy się w walce o awans, dlatego musi w tym spotkaniu powalczyć o komplet punktów. Z rywalizacji po kilku słabszych meczach odpadli za to Parkers. Mimo wszystko mecz zapowiada się interesująco. Pierwszy mecz tych zespołów Parkers wygrali aż 6:0. Stawiam, że tym razem wygra Elmec.

Mój typ: 6:3

Św. Paweł – AR MOTO

Niespodziewanie na trzy kolejki przed końcem sezonu to Św. Paweł zajmuje wyższą pozycję w tabeli. Różnica w dorobku obu zespołów to jednak tylko dwa punkty, więc po 16. kolejce ta sytuacja może ulec zmianie. Z drugiej strony porażka dla AR MOTO będzie oznaczała odpadnięcie z walki o awans. Mam nadzieję, że będzie to ciekawy mecz.
Mój typ: 2:2

BSF U-16 – Sportomaks.pl

Po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski BSF U-16 zaczął grać wyraźnie lepiej. W dwóch poprzednich meczach drużyna zgromadziła komplet punktów, choć wcześniej nie potrafiła wygrywać. Mój Sportomaks.pl z kolei nie potrafi punktować właśnie aż od pierwszego meczu z BSF U-16 (0:0). Mimo kilku niezłych występów dorobek punktowy wygląda bardzo słabo. Mam nadzieję, że w tym meczu zdołamy się przełamać, choć faworytem będzie BSF.

Mój typ: 1:2

Stalprodukt Oldboys – Bolarus

„Hutnicy” ostatnio wyraźnie opadli z sił. Wydaje się, że dobrą okazją do przerwania złej passy będzie mecz z Bolarusem. „Pingwiny” nie należą jednak już do łatwych rywali, dlatego z pewnością mogą sprawić problemy wyżej notowanemu przeciwnikowi.

Mój typ: 6:2


Ekstraklasa

Bosman Sport – Dandav

Dandav już na pewno nie zdoła się utrzymać w Ekstraklasie. Może jednak zespół pójdzie drogą AR MOTO, które rok temu, mimo braku szans na poprawę zajmowanej pozycji, w ostatnich spotkaniach zdołało zdobyć kilka punktów. Bosman Sport w tym sezonie spisuje się dobrze, jednak w ostatnich tygodniach zespół złapał zadyszkę. Problemem jest także mała liczba zdolnych do gry zawodników. Mimo wszystko to Bosman Sport będzie faworytem meczu.

Mój typ: 5:2

Domek – Stalprodukt

„Hutnicy” są już pewni zdobycia tytułu mistrzowskiego. Mimo to zespół powinien wciąż być mocno zmotywowany, aby w ostatnich spotkaniach pokazać, że zasłużenie wygrał rozgrywki. Ich rywale, czyli ekipa Domek znajdują się w trudnej sytuacji. Przewaga nad zajmującym miejsce  w strefie spadkowej zespołem Ekombud szybko stopniała do zaledwie dwóch punktów. W tej sytuacji Domek musi powalczyć o pełną pulę. W ostatniej kolejce poprzedniego sezonu zespół zdołał wywalczyć remis z „Hutnikami” (1:1), co zapewniło mu wtedy utrzymanie. Zobaczymy, jak będzie tym razem.
Mój typ: 2:5

BSF U-18 – Lemon FHU

Obie drużyny spisywały się ostatnio znakomicie. Juniorzy zdobyli w świetnym stylu Mistrzostwo Polski w kategorii U-18. Zeszłotygodniowy tryumf może jednak okazać się momentem, od którego forma zespołu poszybuje w dół. Kilku zawodników uda się na zgrupowanie kadry U-19, inni zapewne będą się teraz przygotowali już do rozgrywek piłkarskich. Większą dyscyplinę powinien za to utrzymać Lemon. „Cytrynki” są bliskie zajęcia drugiej pozycji na koniec sezonu, co byłoby największym sukcesem w historii klubu. Patrząc na aktualną formę myślę, że im się to uda.
Mój typ: 2:6

Igloo – Ekombud

Oba zespoły mają w dorobku wiele sukcesów, w tym tytuły mistrzowskie Bocheńskiej Ligi Futsalu, ale w obecnym sezonie idzie im jak po grudzie. Igloo, choć teoretycznie posiada mocną kadrę, nie radzi sobie bez swoich liderów, czyli Kamila Rynducha i Łukasza Piecha a grający praktycznie cały sezon bez Łukasza Fasugi Ekombud znajduje się w strefie spadkowej i musi desperacko walczyć o utrzymanie. „Mroźni' nie mogą sobie pozwolić na porażkę, ponieważ wtedy sami będą zagrożeni. Z kolei Ekombud zadowoli jedynie zwycięstwo.

Mój typ: 3:3

Transbet – Pershing

Ustępujący mistrzowie wciąż mogą zająć nawet drugie miejsce, co jednak przed sezonem i tak byłoby wynikiem poniżej oczekiwań. Aby utrzymać zajmowane obecnie trzecie miejsce drużyna musi osiągnąć korzystny rezultat w meczu z ekipą Pershing. Beniaminek może być już dość spokojny o utrzymanie, a do Transbetu traci zaledwie cztery punkty. Spodziewam się zaciętego spotkania.
Mój typ: 4:2