SLT: Ekspert typuje 17. kolejkę

Autor: Paweł Piątkowski

Slt

Typy na przedostatnią kolejkę sezonu BLF prezentuje Mateusz Filipek.


I liga

Stalprodukt Oldboys – Sportomaks.pl

Teoretycznie zajmujący ostatnią pozycję mój zespół Sportomaks.pl nie ma większych szans w starciu z liderem. W BLF nie takie niespodzianki się już jednak zdarzały, dlatego mam nadzieję, że zdołamy sprawić niespodziankę. Faworytem oczywiście będą jednak „Hutnicy”, którym nawet remis zapewni przynajmniej drugie miejsce na koniec sezonu.

Mój typ: 4:1

AR MOTO – BSF U-16

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie. AR MOTO, mimo dość przeciętnej gry, wciąż punktuje i nadal liczy się w walce o awans. Aby zachować szanse w walce o wyższe pozycje zespół musi pokonać dobrze spisujący się ostatnio BSF U-16. Juniorzy wygrali już trzy mecze z rzędu, dlatego będą trudnym rywalem. Stawiam jednak na AR MOTO, ponieważ jest to zespół bardziej doświadczony i silniejszy fizcznie. Nie należy jednak zapominać, że w pierwszym meczu tych zespołów to BSF prowadził aż 4:0, by jednak zaledwie zremisować 4:4.
Mój typ: 4:3

Parkers – Św. Paweł

W ostatnich meczach ekipy Parkers padło bardzo dużo goli. Niestety dla zespołu, więcej spośród nich zdobywali ostatnio przeciwnicy. Drużyna ma spore problemy z grą w obronie. Ten aspekt był z kolei jeszcze niedawno najmocniejszą stroną ekipy Św. Paweł, która jednak ostatnio również prezentuje się nieco słabiej. Tylko zwycięstwo pozwoli zachować drużynie szanse na awans. Będą to swego rodzaju derby Osiedla Niepodległości, więc spodziewam się zaciętego spotkania.

Mój typ: 3:5

Spektrum – Elmec Instalacje Elektryczne
Hit tej kolejki. Spektrum jest już bardzo bliskie zapewnienia sobie awansu, jednak z pewnością celem zespołu jest także zajęcie pierwszej pozycji. O zwycięstwo nie będzie łatwo, bo Elmec wygrał aż pięć ostatnich spotkań. Teraz „Elektrycy” muszą zakończyć sezon zwycięstwem, gdyż w ostatniej kolejce będą pauzować. Brak zdobytych punktów może okazać się bardzo bolesny dla zespołu. Liczę, że spotkanie będzie stało na wysokim poziomie.
Mój typ: 3:3


Ekstraklasa

Ekombud – Transbet

Obie drużyny przystąpią do spotkania w bardzo złych nastrojach. Ekombud od dawna znajduje się w strefie spadkowej, natomiast Transbet walczy już jedynie o obronę trzeciej pozycji (na zajęcie drugiej ma minimalne szanse), co przed sezonem z pewnością każdy uznałby za rozczarowanie. Trudno wskazać faworyta. Ekombud z pewnością będzie bardzo zmotywowany, jednak nie wiadomo, czy zespołowi wystarczy jakości, by wygrać spotkanie.

Mój typ: 3:4

Lemon FHU – Igloo

„Cytrynki” spisują się znakomicie i prawdopodobnie zajmą drugie miejsce na koniec sezonu. O trzecią pozycję wciąż walczy Igloo, które jednak potrzebuje zwycięstwa, aby liczyć się w rywalizacji. Może to okazać się celem trudnym do osiągnięcia. Myślę, że Lemon po raz kolejny zaprezentuje się dobrze i wygra to spotkanie. „Mroźni” będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich możliwości.
Mój typ: 4:2

Stalprodukt – BSF U-18

„Hutnicy” wyraźnie wygrali rywalizację o pierwsze miejsce w obecnym sezonie, jednak myślę, że gdyby juniorzy zebrali optymalny skład, to z pewnością znów mogliby zdobyć punkty w meczu z liderem. Tak stało się w pierwszej rundzie, gdy po zaciętym meczu obie drużyny podzieliły się punktami (2:2). Teraz juniorzy raczej nie zdołają już jednak wystawić takiej drużyny jak jeszcze kilka tygodni temu. Faworytem będzie Stalprodukt.
Mój typ: 8:2

Dandav – Domek

Dandav nie liczy się już w walce o utrzymanie, ale ostatnio zdołał przerwać serię porażek, więc teraz także z pewnością powalczy o kolejne punkty. Domek z kolei wciąż broni się przed spadkiem i pilnie potrzebuje zwycięstwa. Zespół ostatnio trapi jednak kryzys formy, dlatego trudno uznać ten zespół za wyraźniego faworyta spotkania. Zakładam, że tym razem jednak drużyna zdoła przełamać złą passę i ostatecznie wygra spotkanie.
Mój typ: 2:3

Pershing – Bosman Sport

Obie ekipy mogą być bardzo zadowolone z kończącego się już sezonu, ponieważ przez całe rozgrywki to właśnie te one rywalizowały o miano największego pozytywnego zaskoczenia. W pewnym momencie górą był Bosman Sport, ale w ostatnich tygodniach lepiej spisuje się Pershing. Teraz to właśnie beniaminek zajmuje wyższą pozycję i po tej kolejce może nawet awansować na podium. Bosman Sport traci do „Pershingów” jednak zaledwie dwa punkty, więc zwycięstwo pozwoli awansować na wyższą lokatę kosztem rywali. Zapowiada się ciekawy mecz.

Mój typ: 4:3