SLT: Ekspert typuje 18. kolejkę

Autor: Mateusz Filipek

Slt

Typy na finałową kolejkę sezonu 2018/19 BLF prezentuje Mateusz Filipek.


I liga

Św. Paweł – Spektrum

Kto by pomyślał, że Św. Paweł będzie walczył w tym sezonie o miejsce na podium do samego końca? Co więcej, drużyna wciąż ma realne szanse na osiągnięcie tego sukcesu. Aby wskoczyć na trzecią pozycję przed spotkaniami rywali będzie musiała jednak pokonać mocne Spektrum, które już zapeniło sobie awans, jednak wciąż może walczyć o pierwsze miejsce. W tej sytuacji to ekipa Spektrum wydaje się być minimalnym faworytem. Spodziewam się ciekawego spotkania, ponieważ oba zespoły muszą walczyć o komplet punktów.

Mój typ: 3:5


BSF U-16 – Parkers

Choć przed tygodniem juniorzy przegrali 1:2 z AR MOTO, to ogólnie w ostatnich spotkaniach prezentowali się nieźle. Tego nie można powiedzieć o doświadczonej ekipie Parkers, która ma duże problemy z grą w obronie. Z drugiej strony do kadry będzie mógł wrócić zawieszony za kartki Dominik Juszczak, który jest kluczową postacią w zespole. Wszystko zależy od tego, w jakich składach wystąpią zespoły. Mimo słabych wyników w poprzednich meczach stawiam na Parkers.

Mój typ: 4:6


Stalprodukt Oldboys – AR MOTO

„Hutnicy” zajmują pozycję lidera i przed ostatnią kolejką są o krok od wygrania rozgrywek I ligi. Do swojego meczu przystąpią znając już rezultat spotkania Św. Paweł – Spektrum, co może mieć wpływ na przebieg tego meczu. Zespół AR MOTO, niezależnie od tego, czy zdobycz punktową zainkasuje Św. Paweł, w tym starciu musi walczyć o zwycięstwo, by przeskoczyć zajmujący trzecią pozycję Elmec. Szykuje się więc niesamowicie ciekawe spotkanie. Warto dodać, że obie drużyny spotkały się już w ostatniej kolejce w sezonie 2016/17. Wtedy zwycięstwo „Hutników” (4:3) spowodowało, że AR MOTO na ostatniej prostej spadło z drugiego na trzecie miejsce i nie awansowało do Ekstraklasy (ostatecznie jednak zagrało tam, ponieważ wycofał się IMEX Brzesko). Oby tym razem emocji było równie wiele.

Mój typ: 4:3


Bolarus – Sportomaks.pl

„Pingwiny” chyba mogą być względnie zadowolone z kończącego się sezonu, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o moim zespole Sportomaks.pl. Mam nadzieję, że chociaż w ostatnim meczu uda nam się dobrze zaprezentować i wywalczyć korzystny wynik. Pierwszy mecz wygrał Bolarus 4:3, choć to Sportomaks.pl trzykrotnie obejmował prowadzenie. Mam nadzieję, że tym razem osiągniemy lepszy wynik.
Mój typ: 3:3


Domek – Pershing

Ekipę Domek znów czeka szalony finisz. Sezon temu także aż do ostatniej kolejki walczyła ona o utrzymanie, co ostatecznie udało się po remisie z zespłem Stalprodukt (1:1). Teraz sytuacja wydaje się być znacznie lepsza, ponieważ Domek zajmuje bezpiecznie ósme miejsce i jeśli wygra, to na pewno nie spadnie. Zdobyć komplet punktów będzie jednak trudno, ponieważ drużyna Pershing ostatnio spisuje się bardzo dobrze i wciąż walczy o historyczny sukces, jakim byłoby zajęcie trzeciego miejsca. W tej sytuacji to „Pershingi” wydają się być minimalnym faworytem. W tym meczu emocji z pewnością nie zabraknie.

Mój typ: 2:3


BSF U-18 – Dandav

Juniorzy w ostatnich tygodniach spuścili z tonu. Do tego zespół występuje ostatnio w okrojonym składzie, a zespół seniorów BSF-u czeka jeszcze mecz barażowy. W tej sytuacji zespół może mieć spore problemy kadrowe. Nie lepiej wygląda jednak sytuacja w ekipie Dandav, która choć pogodziła się już ze spadkiem, to jednak wciąż walczy o ligowe punkty. Tym razem zespół zagra bez zawieszonego za czerwoną kartkę bramkarza Marcina Piekarza. W tej sytuacji trudno wskazać faworyta. Stawiam na Dandav.
Mój typ: 3:4


Bosman Sport – Transbet

Choć to Transbet zakończy sezon wyżej niż Bosman Sport, to jednak „Bosmani” mogą być znacznie bardziej zadowoleni z kończącego się sezonu. Transbet zajmuje trzecie miejsce, a jeśli wygra, to wciąż będzie miał szanse zając drugą pozycję, co jednak dla dwukrotnych mistrzów na pewno nie jest wynikiem satysfakcjonującym. Zdobyć komplet punktów może być trudno, ponieważ Bosman Sport zdołał sprawić już kilka niespodzianek. Ostatnie mecze w wykonaniu tej drużyny nie były udane, jednak w ostatnim meczu sezonu z pewnością powalczy o zakończenie generalnie udanego sezonu w dobrym stylu.

Mój typ: 3:5


Igloo – Stalprodukt

Jeśli Transbet nie wygra swojego spotkania, to szansę na zajęcie trzeciej pozycji będze miało Igloo. „Mroźni” zagrają jednak bez zawieszonych Andrzeja Suwary i Bartłomieja Miszczuka. Stalprodukt z pewnością nie odpuści i będzie chciał przypieczętować świetny sezon zwycięstwem w ostatniej kolejce. Stawiam na „Hutników”.
Mój typ: 2:4


Ekombud – Lemon FHU
W zależności od wyników spotkań, które zostaną rozegrane wcześniej ten mecz może być spotkaniem „o pietruszkę” lub starciem o wszystko dla obu ekip. Ekombud walczy o utrzymanie, natomiast Lemon może osiągnąć historyczny sukces i wywalczyć wicemistrzostwo. Jeśli swojego meczu nie wygra Domek, a Transebet zgarnie komplet punktów, to obie ekipy za wszelką cenę będą chciały zdobyć komplet punktów. Nie mam nic przeciwko, żeby walka trwała do ostatniego spotkania. Wtedy z pewnością mecz będzie niezwykle zacięty, a obie drużyny stać na to, by stworzyć doskonałe widowisko.
Mój typ: 3:4