Sezon 2018/2019 zakończony!

Autor: Paweł Piątkowski

1

W niedzielę 17 marca zakończył się sezon 2018/2019 w Bocheńskiej Lidze Futsalu. Pora na małe podsumowanie.

Dwuletnia hegemonia Transbetu została przerwana. Na tron po siedmu latach powróciła drużyna Stalproduktu, która tytuł mistrzowski zapewniła sobie już na cztery kolejki przed końcem sezonu. Walka o pozostałe miejsca na podium trwała do ostatniej kolejki. Ostatecznie Lemon FHU zajął drugie miejsce bez wychodzenia na parkiet gdyż mecz walkowerem oddała mu zdegradowana wcześniej ekipa Ekombudu. Na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna Igloo, która miejsce to zapewniła sobie strzelejąc bramkę, dającą remis ze Stalproduktem, na kilka sekund przed końcem spotkania. Ekstraklasę BLF opuszczają drużyny Dandav oraz wspomniany wcześniej Ekombud.

Najlepszym strzelcem Ekstraklasy został Piotr Chruściel z Lemona, który ustrzelił 28 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano Sebastiana Śmietanę z Domku. Najlepszym zawodnikiem ligi został Kamil Daszczyk z drużyny Lemon.

W I lidze od początku do końca o mistrzostwo walczyły praktycznie tylko dwie drużyny - Stalprodukt Oldboys oraz Spektrum. Ostatecznie to drużynie Oldboyów przypadło mistrzostwo na zapleczu Ekstraklasy a Spektrum ulokowało się zaraz za ich plecami. Te dwie drużyny zajęły miejsca, które gwarantują awans na wyższy poziom rozgrywkowy. Trzecie miejsce rzutem na taśmę wywalczyła drużyna Św. Pawła, która zanotowała świetną rundę rewanżową w I lidze. "Czerwoną latarnią" ligi została ekipa Sportomaks.pl.

Najlepszym strzelcem I ligi został Dominik Juszczak z Parkersów, który zdobył 30 bramek. Ten sam zawodnik został również wybrany najlepszym graczem sezonu. Na najlepszego bramkarza gracze wskazali po raz kolejny Dominika Turka ze Św. Pawła.

Nagrodę Fair Play w Ekstraklasie otrzymała drużyna Transbetu a w I lidze Stalprodukt Oldboys.

Nagrody za najlepsze typowanie w Sportomaks Lidze Typera otrzymali: zwycięzca Paweł Obroślak oraz Sebastian Śmietana i Krzysztof Rysak

To już koniec emocji, na których brak nie mogliśmy w tym roku narzekać. Następne czekają nas dopiero jesienią.

Życzymy wszystkim miłego odpoczynku od hali i zapraszamy na sezon 2019/2020. Do zobaczenia!