BSF Bochnia zaczyna grę o medal

W najbliższy piątek ruszają w Bochni finałowe zawody Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w Futsalu mężczyzn. O tytuł powalczy szesnaście drużyn. W zawodach wystartują dwie małopolskie drużyny SMS Solne Miasto Wieliczka i BSF ABJ Bochnia. 

- Aplikowaliśmy o organizację mistrzostw Polski z uwagi na jubileusz 10-lecia klubu, jaki w 2022 roku świętujemy - mówi prezes BSF Bochnia Rafał Czaja. - Przyznano nam organizację bez kłopotu, ponieważ wydarzenie temu sprzyja, a dodatkowo mamy świetną opinie po poprzednich mistrzostwach, które w Bochni się odbywały. Jedyne, czego żałujemy, to fakt, że zawody odbywają się w czasie pandemii. Musimy pilnować limitów osób w hali. To ogranicza mocno futsalowe święto, jakie planowaliśmy, że będzie.

BSF Bochnia jest najbardziej utytułowanym klubem w Małopolsce w młodzieżowych mistrzostwach Polski chłopców. Na bazie byłych medalistów mistrzostw Polski stworzona została w klubie drużyna seniorów, która jest obecnie o krok od awansu do Futsal Ekstraklasy. Opiekunem zespołu BSF jest Krystian Jaszczyński, bramkarz i kapitan pierwszej drużyny seniorów. - Nie mam złudzeń, że wylosowaliśmy bardzo trudną grupę. Zespoły Helio Białystok, GI Malepszy Leszno oraz TAF Toruń znakomicie spisywały się w eliminacjach, wygrywały wszystkie turnieje. My staraliśmy się grać jak najczęściej, niemniej inaczej przygotowuje się drużynę, gdy walczy ona w kwalifikacjach, a inaczej gdy jest się w roli gospodarza - mówi Jaszczyński.

BSF Bochnia wziął udział w turnieju Heiro Cup w Rzeszowie, a spora grupa zawodników trenuje regularnie z kadrą pierwszej drużyny. Gwiazdą zespołu jest reprezentant Polski U-19 Patryk Zając. Trener Jaszczyński w gronie faworytów do medalu wymienia Rekord Bielsko-Biała, Gwiazdę Ruda Śląska i Hurtap Łęczyca. Kadra BSF Bochnia przedstawia się następująco: Wojciech Kwaśniewski, Patryk Zając, Dawid Kolanowski, Piotr Zagórowski, Jakub Rachfalik, Paweł Gawłowicz, Jakub Sutor, Kacper Kaczmarczyk, Mariusz Mazanek, Kacper Stokłosa, Artur Majcher, Kamil Lekki, Mateusz Waryłkiewicz.

Zmagania rozpoczną się w piątek o godzinie 13 meczem SMS Solne Miasto Wieliczka - Futsal Nowiny. BSF Bochnia zagra tego dnia z Malepszy Leszno o godzinie 17.30, natomiast w sobotę o 12.40 z Helio Białystok i 19.20 z TAF Toruń. Niedzielne ćwierćfinały rozpoczną się w niedzielę o godzinie 9, finał planowany jest na godzinę 16.