Czas odrabiać straty

Jutro meczem Futsal Nowiny - BSF ABJ Bochnia wznowione zostaną rozgrywki południowej grupy futsalu. Złapanie oddechu było zespołom potrzebne, bo teraz aż do 12 grudnia, gdy rozegrana zostanie ostatnia w tym roku kolejka żadnych przerw już nie będzie. No chyba, że wystąpią okoliczności, które lepiej, by nie wystąpiły.

Zespół z województwa świętokrzyskiego to bardzo solidna drużyna, od wielu sezonów grają w niej piłkarze rodem z Małopolski, a trener Piotr Lichota stara się często grywać towarzysko, czy to z Solnym Miastem Wieliczka, Słomniczanką cy obecnie  BSF ABJ. Lichota jest futsalowym maniakiem, stara się wpajając młodym i starszych, na czym polega gra nieco mniejszą piłką, ma w Nowinach ku temu warunki, których nie powstydziłby się żaden klub z ekstraklasy.

Obie drużyny zgromadziły do tej pory po 10 punktów, to pewnie zbyt mało, biorąc pod uwagę oczekiwania, ale liga szybko pokazała, że choć wyszły z niej do elity najsilniejsze drużyny, to i tak poziom sportowy jest bardzo wyrównany. Oczywiście meczu jest zamknięty dla publiczności, ale miejscowi zapewniają transmisję, która rusza o godzinie 20.