Jakub Owczarek nowym trenerem przygotowania motorycznego

Wzmocnień w naszym klubie ciąg dalszy. Po doktorze Grzegorzu Głąbie do sztabu trenerskiego dołączy Jakub Owczarek, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zawodników zespołu.

Jakub Owczarek to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Na tej uczelni ukończył studia na kierunku "Wychowanie Fizyczne" o specjalności "Trening sportowy oraz gimnastyka korekcyjna". Wiedzę i umiejętności zdobywał również w czasie półrocznego pobytu w Portugalii, gdzie uczęszczał do Universidade de Tras -os-Montes e Alto Duoro. Ukończył również studia podyplomowe na tej samej uczelni w zakresie przygotowania motorycznego w grach zespołowych, a także kurs trenerski UEFA Grassroots C oraz posiada uprawnienia instruktora funkcjonalnego treningu siłowego i lekkiej atletyki.

Nasz nowy trener przygotowania motorycznego posiada już doświadczenie w pracy z zespołami futsalowymi, ponieważ od kilku lat pełni funkcję trenera przygotowania motorycznego i grup młodzieżowych w Futsal Akademii Pyskowice. Jest trenerem personalnym oraz pełni opiekę nad sekcją futsalu mężczyzn AWF Katowice.

Nie będzie to dla niego pierwsza przygoda z naszym zespołem, ponieważ odpowiadał już za przygotowanie motoryczne zespołu BSF ABJ U-20 podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Tychach w grudniu poprzedniego roku i miał udział w zdobyciu srebrnego medalu na tym turnieju.

Do zadań nowego trenera należeć będzie optymalizacja przygotowania motorycznego, koordynowanie procesu indywidualizacji ćwiczeń i wprowadzanie w trening programu prewencyjnego nakreślonego przez doktora Głąba.

Jakub, serdecznie witamy w klubie BSF ABJ Bochnia i liczymy, że współpraca przyniesie wiele korzyści zarówno Tobie jak i naszym drużynom!