Klaudiusz Hirsch nowym trenerem BSF ABJ Bochnia!

Miło nam poinformować, że z dniem 16 listopada bieżącego roku pracę w naszym klubie zdecydował się podjąć trener Klaudiusz Hirsch. Umowa obowiązywać będzie do dnia 30 kwietnia 2022 roku z opcją przedłużenia na kolejne lata.

Klaudiusz Hirsch to niezwykle barwna i bardzo znana postać, nie tylko w Polskim, ale i w światowym futsalu. Warto wymienić tu przede wszystkim, że jako trener zdobył z klubem Akademia FC Pniewy dwukrotnie tytuły Mistrza Polski w Futsalu (2010/2011 i 2011/2012). Drużyna z Wielkopolski pod jego wodzą wystąpiła również w UEFA FUTSAL CUP (odpowiednik Piłkarskiej Ligi Mistrzów). W sezonie 2010/2011 awansowała do Elite Round, czyli najlepszej „szesnastki” w Klubowych Mistrzostwach Europy. W latach 2010/2012 prowadził Akademicką Reprezentację Polski w Futsalu, z którą w 2010 roku wywalczył na Mistrzostwach Świata w Serbii piąte miejsce. Na przełomie roku 2012/2013 był selekcjonerem Reprezentacji Polski w Futsalu. Od 2013 roku Hirsch jest trenerem Reprezentacji Polski w minifutbolu (piłka nożna sześcioosobowa). Z tą ostatnią Reprezentacją w roku 2018 i 2019 zdobywał tytuły Wicemistrza Świata, odpowiednio w Portugalii i na greckiej Krecie. W ostatnich latach trener Hirsch związany był ze Słowackim futsalem. Federacja naszych południowych sąsiadów zatrudniła go na stanowisku trenera Reprezentacji Słowacji kobiet. Dodatkowo był odpowiedzialny za grupy młodzieżowe U21, U19 i U17 chłopców.

Prezes klubu Rafał Czaja powiedział:

Bardzo się cieszę, że tak znakomity fachowiec zdecydował się podjąć z nami współpracę. To znak, że klub nasz ciągle się rozwija, że przykładamy wagę nie tylko do organizacji, doboru zawodników ale dbamy przede wszystkim o odpowiednie szkolenie kadr, którymi dysponujemy. To też dowód na to, że klub traktowany jest jako profesjonalny partner do współpracy. Jestem pewien, że trener Hirsch będzie się u nas czuł jak u siebie w domu, a to pozwoli mu na realizację planów tak osobistych jak i klubowych, tych sportowych oczywiście. Cel jest niezmienny od początku sezonu: awans do Ekstraklasy! Z tego miejsca chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować za pracę w naszym klubie trenerowi Marcinowi Waniczkowi, życząc szybkiego powrotu do zdrowia oraz szczególne słowa podziękowania dla trenera Maćka Wołoszyna, który sprostał zadaniu i niejako wyzwaniu w najtrudniejszych momentach jakich znalazła się drużyna, a jego „otwarcie” (osiem zwycięstw w ośmiu kolejnych meczach) pewnie jeszcze długo pozostanie nie do pobicia.

Trener Klaudiusz Hirsch skomentował swoją decyzję w sposób następujący:

We wrześniu bieżącego roku, po zakończeniu pracy w Słowackiej Federacji Futsalu postanowiłem zrobić sobie przerwę do końca sezonu. Rozłąka z futsalem nie trwała jednak długo. Propozycja z Bochni pojawiła się akurat wtedy, gdy zaczęło mi futsalu brakować. Cel klubu jest jasny, a ja bardzo chcę pomóc w awansie do ekstraklasy. Zespół jest młody, z dużym potencjałem i chęcią do nauki. Bardzo podoba mi się przedstawiona wizja rozwoju klubu i mam nadzieję, że uda się krok po kroku wspinać na coraz wyższy poziom organizacyjny i sportowy.

Trenerze witamy w biało – niebieskiej rodzinie!!!