MMP U-16: REMIS Z JANTAREM NA INAUGURACJĘ

Nasz zespół rozpoczął udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kategorii U-16 w Starogardzie Gdańskim od remisu 1-1 z Jantarem Ustka.

Początek meczu nie ułożył się po myśli naszej drużyny. Już w 5. minucie bramkę dla Jantaru zdobył Szymon Praniuk. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Nasz zespół długo utrzymywał się przy piłce, jednak nie potrfił zaskoczyć dobrze zorganizowanych rywali z Ustki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.

Obraz gry nie zmienił się w pierwszych minutach drugiej połowy. Podopieczni tenera Krystiana Jaszczyńskiego próbowali przejąć inicjatywę i zdobyć wyrównującą bramkę, ale zespół Jantaru groźnie kontrował. W 15. minucie w słupek uderzył znów Szymon Praniuk, jednak tym razem piłka nie wpadła do bramki. W 16. minucie szansę na wyrównanie miał Tomasz Popiołek, ale piłka po jego strzale uderzyła jedynie w boczną siatkę. Nasz zespół wyrównał dopiero w 20. minucie, gdy po rozegraniu rzutu rożnego celny strzał oddał Kacper Stokłosa. Do końca obie drużyny próbowały zdobyć jeszcze decydującą bramkę, ale więcej goli już nie padło i mecz zakończył się wynikiem 1-1.

W drugim meczu tej grupy Legia Warszawa pokonała 4-2 Heiro Rzeszów. Kolejne spotkania nasza drużyna rozegra jutro o 9.20, a jej rywalem będzie Legia Warszawa.

BSF ABJ Bochnia: 1-1 (0-1) Jantar Ustka

Kacper Stokłosa 20' - Szymon Praniuk 5'

BSF ABJ Bochnia:Wojciech Kwaśniowski, Marcin Cichoń - Dawid Kolanowski, Mariusz Mazanek, Paweł Gawłowicz, Tomasz Popiołek, Michał Zapiór, Patryk Zając, Filip Zając, Mateusz Kaleta, Kacper Stokłosa, Kamil Lekki, Hubert Kwarta.Trener:Krystian Jaszczyński

Jantar Ustka:Jan Michalak , Dawid Niemkowicz, Szymon Praniuk, Cyprian Fiedorowicz, Dawid Legięć, Mateusz Wróblewski, Jakub Kucab, Igor Skwierz, Krystian Borkowski, Kornel Ryczkowski, Jakub Żebrowski, Jakub Piela, Michał Bielewicz, Filip Gołoś