Najtrudniejszy pierwszy krok

Młodzi futsalowcy BSF ABJ Bochnia wykonali pierwszy krok, by zagrać o mistrzostwo Polski U-15. Zajmując trzecie miejsce w I etapie kwalifikacji, których byli gospodarzem, awansowali do kolejnej fazy. W niej będą mocniejszą drużyną, to pewne.

BSF ABJ paradoksalnie swój najsłabszy mecz w tym turnieju wygrał, a sukces z Targowianką w stosunku 5-1 dał podopiecznym Kamila Rynducha awans do dalszej rundy. W meczu tym błysnął kapitan drużyny Bartosz Cieśla, który zdobył cztery gole i futsalowo był najlepszym graczem turnieju. Jedną bramkę w starciu z Targowianką uzyskał Kamil Pajor. W drugim meczu Okocimski Brzesko rozbił Unię Tarnów 10-2, co słusznie wskazywało, że to podopieczni Mateusza Wawryki będą najlepszą ekipą imprezy. Bochnianie spróbowali powalczyć z Unią o drugie miejsce. Długo utrzymywał się rezultat remisowy 1-1, ale ostatecznie górą okazały się "Jaskółki" wygrywając 4-2 (bramki dla BSF: Antoni Kłósek, Karol Kępa). W trzecim swoim meczu gospodarze zremisowali z Okocimskim 1-1 (Dawid Pokrzywa) rozgrywając bardzo dobre taktycznie spotkanie z lepiej dysponowanym rywalem. 

Na pewno czas działa na korzyść BSF ABJ, bo im dłużej ci chłopcy będą ze sobą grali, tym większą prezentować będą moc. Na pewno zespół wymaga wzmocnień, działacze mają na to niemal miesiąc czasu, ale zespół ma potencjał i być może uda mu się awansować do gry o medale. Oprócz BSFABJ do dalszej fazy awansował Okocimski i Unia.

BSF ABJ: Nikodem Steczko, Dawid Pokrzywa, Antoni Kłósek, Bartosz Cieśla, Kamil Cisoń, Szymon Prusak, Karol Czyżycki, Cyprian Sobczyk, Cezary Janiczek, Wojciech Nowak, Bartłomiej Nowak, Kamil Pajor, Karol Kępa, Rafał Dziurdzia.