Ósme zwycięstwo BSF ABJ Bochnia

Są tacy rywala, którzy zawsze sprawiają kłopoty i takowym dla BSF Bochnia jest Gwiazda Ruda Śląska. Bez względu na to, w jakich składach grają te drużyny i jaki jest ich ligowy cel, to mecze mają zwykle zacięty przebieg. W bieżącym cyklu rozgrywkowym BSF ABJ walczy o awans, Gwiazda chce się utrzymać, ale znowu było sporo emocji. 

Gospodarzom oddać trzeba, że nie przestraszyli się statystyk bocheńskiej ekipy, że podjęli walkę i na ile było ich stać, to starali się walczyć, choć sportowo byli słabsi. Po znakomitym podaniu Tijeniro Wędzony strzałem sprzed bramki dał prowadzenie podopiecznym Macieja Wołoszyna. Po chwili jednak jeden z graczy Gwiazdy przeprowadził znakomity rajd, który sfinalizował jeszcze lepszym uderzeniem pod poprzeczkę. Trochę zeszło zanim BSF ABJ zdołał wyjść na prowadzenie, ale na taką akcję, Tijeniro z Cabalcetą zakończoną strzałem Budzyna warto było nieco poczekać. 

Gdy na początku drugiej połowy Wędzony sfinalizował kolejną składną akcję wydawało się, że przyjezdni mają mecz pod kontrolą. Najgorsze jest to, że zawodnicy też w to uwierzyli. Kilka minut później Cabalceta zrobił coś, do czego nie przyzwyczaił, a mianowicie mając przed sobą pustą bramkę posłał piłkę w słupek, goście wyprowadzili kontrę, po której Budzyn, zdaniem sędziów, sfaulował gracza Gwiazdy przed polem karnym. Lider BSF ABJ obejrzał drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę, a goście grali w przewadze. Zaczęli koszmarnie i ich trener musiał wziąć czas. Nie pomogło to jednak, za to dopisało szczęście, gdy jeden z graczy Gwiazdy uderzył z dystansu i bramkarz BSF został całkowicie zaskoczony. Przez kolejne cztery minuty było nerwowo, brak Budzyna sprawił, że trener Wołoszyn musiał zmienić ustawienie, co dodatkowo utrudniało zadanie. Na szczęście Andrzej Musiał świetny strzałem przywrócił spokój w zespole lidera, a potem Cabalceta odkupił winy dwoma golami, które przypieczętowały ósme zwycięstwo bocheńskiego dream teamu w tych rozgrywkach.

Gwiazda Ruda Śląska - BSF ABJ Bochnia 2-6 (1-2)

Bramki dla BSF ABJ: Wędzony 7, 21, Cabalceta 39, 40, Budzyn 16, Musiał 38.

BSF: Burzej - Wędzony, Tijeniro, Cabalceta, Budzyn - Musiał, Matras, Łękawa, Matlęga - Kolanowski, Maślak.