Pewne zwycięstwo i awans w tabeli

BSF ABJ Bochnia pewnie pokonał 4-1 Stal Mielec i w tabeli południowej grupy I ligi futsalu awansował na piąte miejsce w tabeli.

Gospodarze wystąpili bez kontuzjowanych Macieja Wołoszyna i Tomasza Palonka, za to z debiutantem Filipem Rafanidesem ze słowackiej ekstraklasy. Od początku podopieczni Marcina Waniczka osiągnęli znaczną przewagę, stwarzali okazje, ale nie mieli za grosz szczęścia pod bramką rywala. Dość powiedzieć, że graczy z Mielca w pierwszej połowie dwukrotnie od straty gola ratował słupek, a raz poprzeczka. Znakomicie też bronił Zachariasz w bramce gości i bezbramkowy rezultat utrzymał się do 17 minuty, gdy Mateusz Prokop sprytnym strzałem znalazł drogę do siatki. Radość gospodarzy nie trwała długi, półtorej minuty później znakomitą akcją popisał się Dopart i mijając zwodem dwóch graczy BSF posłał piłkę do bramki.

Na początku drugiej połowy gospodarze przystąpili do szturmu, wciąż brakowało im jednak wykończenia i skuteczności. Mielczanie opadali z sił i choć Dopart dwukrotnie uderzył bardzo groźnie, to jednak słabł razem z kolegami. W 31 minucie kluczową akcję meczu rozegrali Matras z Budzynem, ten pierwszy rozegrał piłkę na skrzydle, dograł wzdłuż bramki, gdzie kolega z zespołu sprytnie zaskoczył Zachariasza. Stal się nie poddała, wkrótce zdecydowała się na grę z wycofanym bramkarzem i to nie była szczęśliwa decyzja dla tej ekipy. W pierwszej akcji w przewadze goście szybko stracili piłkę, którą do pustej bramki skierował Matras, Minutę później w podobnych okolicznościach wynik ustalił Rafanides. Rozmiary zwycięstwa powinny być dużo, dużo większe, gospodarze m.in. nie wykorzystali dwóch przedłużonych rzutów karnych.

BSF ABJ Bochnia - Stal Mielec 4-1 (1-1)

Prokop 17, Budzyn 31, Matras 37, Rafanides 38 - Dopart 19.

Bochnia: Smoleń - Łękawa, Maślak, Rynduch, Budzyn - Bukowiec, Prokop, Matras. Lucas - Noga.

Stal: Zachariasz - Wątróbski, Skowron, Kłos, Dopart - Ząbek, Ryba, Ślaski, Bożek.

Sędziowali: Henryk Bąk, Michał Rosołek, Janusz Zwieńczak.

Mecz bez udziału publiczności