Trudna droga do finału

Koniec sezonu na trawiastych boiskach jest jednocześnie początkiem futsalowych zmagań w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. W tym sezonie droga do finałów jest dłuższa i bardziej kręta niż w poprzednich latach. BSF ABJ Bochnia rywalizację zaczyna w najbliższą sobotę.

W finałach mistrzostw Polski U-19 BSF ABJ prawo gry ma z urzędu jako gospodarz. W kategorii U-15 bochnianie muszą walczyć w eliminacjach. Piętnastolatkowie będą gospodarzem pierwszego turnieju, w którym podejmować będą: Okocimskiego Brzesko, Targowiankę i ZKS Unię Tarnów. Zawody rozpoczną się w najbliższą sobotę o godzinie 10 w hali Zespołu Szkół nr. 1 w Bochni. W tym sezonie eliminacje składają się z trzech etapów, po pierwszym odpadnie tylko jedna drużyna, a ostatecznie do finałowego turnieju awansuje tylko 14 drużyn z całej Polski. Nowy system rozgrywek spowodowany jest wzrastająca liczbą uczestników, poza tym starano się, by o medale nie walczyły przypadkowe ekipy, ale te, które rzeczywiście na to zasługują. Misję tworzenia zespołu U-15 w BSF ABJ powierzono niedawnemu kapitanowi pierwszej drużyny Kamilowi Rynduchowi. 

- Nasz zespół jest mieszanką zawodników z Bochni, Trzciany i Iwkowej. Oczywiście celem jest awans do turnieju finałowego, ale trudno na tym etapie oceniać szanse, bo nie znamy potencjału innych zespołów. Na pewno atutem Unii i Okocimskiego będzie zgranie, niemniej będąc gospodarzem chcemy znaleźć się w pierwszej trójce - mówi szkoleniowiec zespołu. 

BSF ABJ o godzinie 10 podejmie Targowiankę, o 11.10 Unię Tarnów, a mecz z Okocimskim planowany jest na godzinę 12.20.

Pełny terminarz turnieju pod tym linkiem:

http://bsfbochnia.pl/el-mmp-u-15