Trzymali w napięciu do końca

Za futsalową drużyną BSF ABJ Bochnia U-15 dwa etapy zmagań o awans do finałowego turnieju mistrzostw Polski. Zespół prowadzony przez Kamila Rynducha czeka jeszcze jedna eliminacja i potem, w co wierzymy, gra o medale mistrzostw Polski.

Turniej w Koniuszy rozpoczął się od starcia BSF Bochnia z gospodarzem zmagań WIerzbowianką. W meczu tym bochnianie stworzyli wiele sytuacje, mieli w końcówce przedłużony rzut karny oraz stuprocentową okazję, ale mimo to Wierzbowianka wygrała 4-2.

W drugim meczu rywalem BSF ABJ była Słomniczanka. Bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy rezultat, ale gdy młodzi gracze BSF wyszli z kontrą i fatalnie ją zmarnowali, to rywal odpowiedział już bezbłędnie. Stawiając wszystko na jedną kartę w końcówce bochnianie dali sobie wbić jeszcze dwa gole i musieli wygrać z MKS Trzebinia, by pozostać w grze. Uczynili to w stosunku 3-1 i zajęli w zawodach trzecią pozycję. Wygrała Słomniczanka, która regularnie od trzech lat gra w futsal i to było widać na parkiecie. Sześć punktów zgromadziła Wierzbowianka, która w tym sezonie debiutuje w męskim futsalu, zaś MKS Trzebinia zakończył zmagania w tym sezonie.