Wielkie świętowanie historycznego sukcesu
Po raz pierwszy w historii Bochni drużyna z tego miasta zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. To, co było już pewne od kilku tygodni fetowano uroczyście po zwycięskich, 9-3 (5-0), derbach z Unią Tarnów. Kolejny mecz przed własną publicznością BSF ABJ Bochnia zagra we wrześniu już o mistrzostwo Polski.
Mecz był, jak zdecydowana większość w tym sezonie, bardzo jednostronny. Unia nie mogła wystawić optymalnego zestawienia, co tylko ułatwiło zadanie miejscowym. Ci zaś chcieli przypodobać się kibicom, podziękować im nieszablonowymi zagraniami za wsparcie przez cały sezon. I ten mecz dla kibiców był wspaniały, padło 12 bramek, a po kilku akcjach BSF ABJ ręce same składały się do oklasków. 
Podczas pomeczowych uroczystości najpierw głos zabrał prezes BSF Rafał Czaja, który wspomniał 10-letnią historię klubu, zdobyte 10 medali młodzieżowych mistrzostw Polski, także trudne chwile, gdy los klubu wisiał na włosku, wreszcie zapewnił, że realizacja jednego celu w postaci gry w Futsal Ekstraklasie, to tylko kolejny przystanek. BSF ABJ Bochnia ma się bić o najwyższe cele, a w dalszej perspektywie zagrać w UEFA Futsal Cup. Czaja podkreślił zasługi lokalnego samorządu ze Starostem Powiatowym na czele, przedstawicielom tytularnego sponsora Fundacji ABJ oraz pozostałym firmom, które wspierają działalność klubu. Jest ich już kilkanaście, ale wiadome, że będzie ich przybywać. Na koniec były podziękowania dla zawodników, trenerów, działaczy i kibiców, którzy bez względu na porę roku wypełniają halę MOSiR w Bochni. Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie okazałego pucharu za sportowy sukces przez prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszarda Kołtuna i Przewodniczącego Komisji Futsalu MZPN Piotra Zawodnego. Zarówno prezes MZPN, jak wszyscy przybyli goście zadeklarowali dalsze wsparcie zespołu, co znakomicie wróży na ekstraklasową przyszłość.
BSF ABJ wygrał wszystkie 21 spotkań w tym sezonie. Do rozegrania pozostał drużynie wyjazdowy mecz w Nowinach z tamtejszym GKS.
BSF ABJ Bochnia - Unia Tarnów 9-3 (5-0)
1-0 Matras 3, 2-0 Cabalceta 9, 3-0 Cabalceta 10, 4-0 Budzyn 10, 5-0 Łękawa 14, 5-1 Mroczka 22, 6-1 Budzyn 27, 7-1 Matras 33, 7-2 Podobiński 34, 8-2 Musiał 35, 9-2 Przybył 38, 9-3 Waryłkiewicz 40.
BSF ABJ: Jaszczyński, Burzej, Kwaśniowski - Cabalceta, Matras, Wędzony, Budzyn - Łękawa, Tijerino, Przybył, Burkowicz, Diakite, Kolanowski, Musiał.
Unia: Nosek - Stańczyk, Mroczka, Podobiński, Chudyba - Fryś, Waryłkiewicz, Jodłowski, Gawełczyk, Klepacki, Łazarz.
Sędziowali: Mariusz Chrzanowski, Paweł Tokarewicz, Rafał Gnutek.
Żółte kartki: Mroczka, Podobiński, ChudybaBudzyn, Burkowicz.