Zaczyna się gra o medal!

Kto zostanie pierwszym mistrzem Polski w futsalu w kategorii U-19? Od piątku do niedzieli finałowy turniej w Bielsku-Białej.

Do eliminacji tegorocznej edycji Młodzieżowych MP U-19 w futsalu przystąpiło 71 zespołów, które rywalizowały w 15. grupach. Druga faza eliminacji wyłoniła 15 najlepszych zespołów, do których dołączony został Rekord jako organizator zawodów. Mistrzostwa odbywają się w stolicy Podbeskidzia, gdyż Rekord zdobył tytuł w kategorii U-20 w minionym sezonie. PZPN zmienił roczniki biorące udział w finałach, mistrzostwa U-19 powstały właśnie za U-20, po raz pierwszy także rywalizowano w kategorii U-13, U-15 i U-17. We wszystkich tych kategoriach triumfował zespół z Bielska-Białej, teraz, będąc w roli gospodarza, chce postawić pieczęć na kolejnym tytule. I na pewno Rekord jest głównym faworytem, choć ciążąca na młodych chłopakach presja nie musi dać upragnionego sukcesu. Jedną z tych drużyn, która może postawić tamę Rekordowi jest na pewno BSF ABJ Bochnia. Zespół dojrzał w eliminacyjnych turniejach, chce się pokazać i jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego powinien zameldować się w fazie pucharowej. Grupowymi rywalami  podopiecznych Arkadiusza Budzyna będą: Pogoń Sokół Lubaczów, Constract Lubawa oraz Orzeł Jelcz Laskowice. Pozytywne jest też to, że BSF ABJ wychodząc z grupy z pierwszego lub drugiego miejsca nie trafi w ćwierćfinale na Rekord. W piątek o godzinie 15.30 BSF zagra z Pogonią.

Ciekawostką tegorocznych zmagań będzie niedzielna ceremonia losowania par 1/4 finału Pucharu Polski w futsalu, która zostanie przeprowadzona po meczach półfinałowych.