Zaczynają walkę o historyczny tytuł

Jakiego medalu z młodzieżowych mistrzostw Polski BSF ABJ nie ma w kolekcji? Tego z championatu dla 13-latków. Dlaczego? Odpowiedź może być tylko jedna - przed nami pierwsza edycja zawodów dla chłopców w tym wieku. 

Finałowy turniej wyznaczono w Ustce w dniach 18-20 grudnia, ale najpierw do tego turnieju trzeba awansować. Chętnych jest sporo, zwłaszcza z Małopolski, która przed rokiem walczyła w mistrzostwach Małopolski U-12, imprezie pomyślanej właśnie jako przetarcie dla chłopaków, którzy zagrają teraz o medale. Wówczas wygrała Słomniczanka, BSF ABJ zajął trzecie miejsce.

W Brzesku o dwa dające awans lokaty zagrają: Garbarnia Kraków, Góral Tryńcza, Okocimski Brzesko, BSF ABJ Bochnia oraz Unia Tarnów. Każda drużyna rozegra po cztery spotkania, każde trwać będzie 2x10 minut. Wszystkie turnieje rozegrane zostaną we środę 11 listopada.

- Budowaliśmy zespół w oparciu o MSP Bochnia, miejscowy MOSiR oraz szkółkę Zubelllo Ivkova. Z uwagi na pandemię zajęć wiele nie było, ale liczymy, że uda się nam awansować do turnieju finałowego - mówi trener BSF Krystian Jaszczyński.