Zadanie wykonane, choć nie bez problemów. Nasz zespół pokonał Profi-Sport Wrocław w meczu 6. kolejki
Nasza drużyna nie zawiodła i wygrała swój mecz 6. kolejki I Polskiej Ligi Futsalu, w którym zmierzyła się z zamykającym tabelę zespołem Profi-Sport Wrocław. Choć końcowy wynik wygląda całkiem okazale, to jednak do pewnego momentu goście mogli realnie myśleć o zdobyciu punktów.
Nasza drużyna do rywalizacji przystąpiła bez Kamila Rynducha oraz Daniela Bukowca, ale i tak pozostała zdecydowanym faworytem spotkania. W 6 minucie bramkę na 1-0 zdobył Arkadiusz Budzyn i wydawało się, że nasi zawodnicy są na dobrej drodze do odniesienia pewnego zwycięstwa. W kolejnych minutach nie potrafili już jednak zaskoczyć rywali, a do tego sami wielokrotnie narazili się na szybkie ataki, ale na szczęście dobrze spisywał się bramkarz Jakub Smoleń. Pierwsza, bardzo słaba w wykonaniu obu ekip połowa zakończyła się wynikiem 1-0. 

W drugiej połowie nasi gracze zdołali wreszcie pokazać swój potencjał. Gola na 2-0 po indywidualnej akcji zdobył Mateusz Matlęga, a kilka minut później na 3-0 podwyższył Krystian Lewicki. Goście musieli już w tym momencie ruszyć do ataku, jednak ich poczynaniom brakowało precyzji. Nasza drużyna wykorzystała tworzące się przestrzenie i zdobyła kilka kolejnych goli. Ozdobą meczu była bramka na 4-0, którą po szybkiej i zespołowej akcji zdobył Konrad Łękawa. Na 5-0 podwyższył Dawid Porębski.

Goście na chwilę zdołali przejąć inicjatywę i najpierw zdobyli bramkę honorową, a chwilę później wywalczyli rzut karny, jednak strzał Leśniewskiego obronił Jakub Smoleń. Szóstą bramkę dla naszej drużyny zdobył Matlęga, a wynik na 7-1 ustalił Łękawa. 

Choć wynik wygląda okazale, to jednak przed naszym zespołem jeszcze wiele pracy. Nasi gracze długo męczyli się z niżej notowanym rywalami, a sporo o przedbiegu meczu mówi też fakt, że najlepszym zawodnikiem spośród naszych graczy wybrany został bramkarz Jakub Smoleń. Do pozytywów można zaliczyć udany debiut Pawła Gawłowicza, który dobrze zaprezentował się w ostatnich minutach spotkania. Wygrana zapewniła naszej drużynie awans na 5. miejsc w tabeli. Teraz czeka ją mecz z GKS-em Futsal Nowiny. 

BSF ABJ Bochnia 7–1 (1-0) Profi-Sport Wrocław
Arkadiusz Budzyn 6', Mateusz Matlęga 23', 36', Konrad Łękawa 33', 38', Dawid Porębski 34', Krystian Lewicki 31 - Jakub Krej 34'
BSF: Jakub Smoleń, Wojciech Stefaniak - Mateusz Matlęga, Konrad Łękawa, Piotr Matras, Maciej Wołoszyn, Konrad Łękawa, Krystian Lewicki, Dawid Porębski, Arkadiusz Budzyn, Łukasz Noga, Paweł Gawłowicz. Trener: Marcin Waniczek.
Profi-Sport: Jakub Piesiak – Oleh Vlasik, Marcin Gołębiowski, Sebastian Leśniewski, Jakub Schreiber, Bartłomiej Szczecina, Piotr Duda, Jakub Krej, Odoardo Franceschini, Dominik Duda, Dawid Płaczek.
zdjęcie: Grzegorz Stodolny