Zielone światło dla futsalu

Dziś podczas zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęto decyzję, że rozgrywki futsalowe od ekstraklasy do II ligi kobiet i mężczyzn rozgrywane będą zgodnie z planem. To decyzja, na którą czekano w środowisku z niepokojem.

Do wczoraj było bowiem tak, że grać mogła młodzież oraz kluby, które zapewniały zawodnikom kontrakty lub stypendia. Ale nawet w futsalowej ekstraklasie nie wszystkie kluby działają w pełni profesionalnie i na przykład P.A. Nova Gliwice dwa mecze musiała przełożyć, bo oficjalnie płaci tylko trenerowi. W żeńskim futsalu liczba klubów grających na amatorskich zasadach znacznie przewyższą grupę zawodowców, więc coś trzeba było z tym zrobić. PZPN pozwolił grać wszystkim i choć nadal bez udziału kibiców, w ścisłym reżimie sanitarnym, to jednak wszystko wskazuje na to, że ten cykl rozgrywkowy zakończy się normalnie z awansami i spadkami, a nie jak przed rokiem, gdy rywalizację zakończono w marcu. Zresztą PZPN nie miał wielkiego wyjścia, skoro mecze ligowe organizują normalnie związki koszykówki, siatkówki czy piłki ręcznej.

Ta decyzja związkowej centrali sprawia, że w najbliższą niedzielę o godzinie 19 w Tarnowie BSF ABJ Bochnia zagra z Unią Tarnów w ramach Pucharu Polski, zaś w sobotę 30 stycznia o godzinie 20 w bocheńskiej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się mecz ligowy ze Stalą Mielec.