U-18: Zwycięstwo nad Dandavem

Autor: Rafał Gnutek

Img 0485

W meczu 14. kolejki Ekstraklasy Bocheńskiej Ligi Futsalu BSF U-18 wygrał 3-1 (1-1) z "czerwoną latarnią" rozgrywek, a mianowicie zespołem Dandavu. Bramki dla zespołu trenera Rafała Czai zdobyli Marcin Ochlust z przedłużonego rzutu karnego, Mirosław Tabor oraz Piotr Kazek, dla rywali trafił Łukasz Śliwa. Dandav dzięki tej porażce zapewnił sobie spadek do I ligi.

Spotkanie zespół BSF-u rozpoczął bardzo ospale, bo już w 2. minucie prowadzenie objęli przeciwnicy. Zespołową akcję całego zespołu celnym trafieniem zakończył Łukasz Śliwa i to niespodziewanie Dandav cieszył się z pierwszego gola w tym meczu. Taki zimny prysznic był potrzebny zespołowi trenera Rafała Czai, który wziął się błyskawicznie do odrabiania strat, jednak liczne sytuacje bramkowe nie znalazły swojego odzwierciedlenia na tablicy wyników. Zespół rywale przez całą pierwszą połowę grał bardzo ostro, co skutkowało kolejnymi faulami. Piątego na kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej części dopuścił się Marcin Porębski i przedłużony rzut karny pewnie egzekwował Marcin Ochlust

Druga połowa spotkania to już zdecydowana dominacja bocheńskiej ekipy, w której dość mocno szwankowała skuteczność. Dodatkowo rywale mocno nastawili się na grę w defensywie, co skutkowało trudniejszym kontruowaniem sytuacji bramkowych. Kolejne trafienia po zespołowych akcjach całego zespołu zobaczyliśmy dopiero w 27. minucie i 35. minucie, kiedy dwukrotnie świetnie w polu karnym przeciwnika zachowali się najpierw Mirosław Tabor, a później Piotr Kazek. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie mimo, że w końcówce spotkania dwie minuty w osłabieniu grał Dandav, bowiem z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Michał Kukla

BSF mimo iż obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, które daje utrzymanie to posiada spore szanse na uzyskanie wyższej pozycji. Przed zespołem trenera Rafała Czai spotkania z Igloo oraz Lemon.

Dandav - BSF U-18 1-3 (1-1)

Łukasz Śliwa 2 - Marcin Ochlust 20 (pd), Mirosław Tabor 27, Piotr Kazek 35

Dandav: Kamil Kolanowski - Mateusz Bochenek, Kacper Borowiec, Michał Kułaga, Wojciech Pacura, Marcin Porębski, Łukasz Śliwa, Wojciech Tomala, Michał Kukla.

BSF U-18: Karol Jurkiewicz - Arkadiusz Budzyn, Arkadiusz Goryczka, Mateusz Grzyb, Dominik Juszczak, Piotr Kazek, Dawid Lizak, Marcin Ochlust, Mirosław Tabor.

żółte kartki: Porębski, Kukla.

czerwona kartka: Michał Kukla (39. minuta, Dandav, za dwie żółte).

sędziowali: Rafał Gnutek, Janusz Zwieńczak - Mariusz Stec.