BLF: Planowana wygrana i porażka w osłabieniu

Autor: Rafał Gnutek

Img 0049

W niedzielę w hali widowiskowo-sportowej w Bochni odbyła się 6. kolejka Bocheńskiej Ligi Futsalu. Przed zespołami trenerów Kamila Rynducha i Rafała Czai stały wyzwania, które bez problemu można umieścić na przeciwnych biegunach jeżeli chodzi o trudność. BSF Elektrospec U-16 planowo wygrał z LSO 8-1 (3-1), z kolei grający w osłabieniu gracze BSF Aquer U-18 przegrali z aktualnym wiceliderem Stalproduktem 2-5 (2-3). Obie drużyny po szóstej serii spotkań zajmują czwarte miejsca w swoich ligach. 

Osiemnastolatkowie do rywalizacji z naszpikowanym ogranymi zawodnikami Stalproduktem przystąpili m.in. bez Piotra Kazka, Mateusza Matlęgi i Arkadiusza Goryczki, czyli zawodników, którzy dotychczas stanowili motor napędowy ekipy Rafała Czai. Do gry po kontuzji wrócił za to Dominik Juszczak. Początek spotkania należał zdecydowanie do bardziej doświadczonego zespołu Stalproduktu, który już w 8. minucie prowadził 3-0 po dwóch trafieniach Mateusza Więska i golu Mateusza Kaczmarczyka. Na przerwę jednak "Hutnicy" schodzili już tylko z jednym golem przewagi, bo do siatki trafili Dawid Lizak oraz Wiktor Nagrodzki. Po przerwie BSF Aquer U-18 już nie strzelał, jednak robili to gracze Stalproduktu, a konkretnie Tomasz Cygan i Jakub Kupiec, który ustalił wynik spotkania na 5-2.

BSF Aquer U-18 - Stalprodukt 2-5 (2-3)

Dawid Lizak 13, Wiktor Nagrodzki 17 - Mateusz Więsek 1, 4, Mateusz Kaczmarzyk 8, Tomasz Cygan 29, Jakub Kupiec 34

BSF Aquer U-18: Konrad Biernat - Dominik Juszczak, Maciej Krzyżak, Dawid Lizak, Jakub Machaj, Piotr Matras, Wiktor Nagodzki, Paweł Szot.

Stalprodukt: Krystian Jaszczyński - Mateusz Więsek, Tomasz Rachwalski, Patryk Kura, Jakub Kupiec, Mateusz Kaczmarczyk, Tomasz Cygan, Michał Bajda.

żółte kartki: Krzyżak.

sędziowali: Rafał Gnutek, Mirosław Flasza - Janusz Zwieńczak.


Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odniósł zespół Kamila Rynducha, a więc drużyna BSF-u Elektrospeca U-16. Zgodnie z planem, bez większych problemów szesnastolatkowie rozgromili "czerwoną laternię" rozgrywek - LSO 8-1 (3-1). Bogaty łup bramkowy rozdzielili między sobą: Jakub Pasiut (trzy), Adrian Janas (dwie), Karol Buczek, Paweł Matras i Damian Bochenek, z kolei dla reprezentacji Liturgicznej Służby Ołtarza z Niegowici trafił Dawid Kostuch. Spotkanie bez większej historii, które od początku do końca było kontrolowane przez BSF. 

BSF Elektrospec U-16 - LSO 8-1 (3-1)

Adrian Janas 2, 37, Karol Buczek 4, Jakub Buczek 6, 28, 35, Paweł Matras 22, Damian Bochenek 40 - Dawid Kostuch 7

BSF Elektrospec U-16: Kacper Sobas, Daniel Kubas - Damian Bochenek, Karol Buczek, Dawid Burek, Damian Cabała, Błażej Gumuła, Adrian Janas, Dawid Kolanowski, Paweł Matras, Miłosz Mochel, Jakub Pasiut, Maksymilian Rybak.

LSO: Jakub Kominiak, Dawid Kostuch, Paweł Kostuch, Andrzaj Midura, Mateusz Pawlik, Krzysztof Pieprzyk, Kacper Pilch.

żółte kartki: D. Kostuch.

sędziowali: Kamil Nawrocki, Tomasz Sopata - Mariusz Zwieńczak.


Za tydzień, wyjątkowo w sobotę, BSF Elektrospec U-16 o godz. 14:00 zagra z Marexem, z kolei BSF Aquer U-18 o godz. 19:15 podejmie rewelację rozgrywek - Lemon.