MMP U-18: Pewne zwycięstwo z Jantarem

Autor: Rafał Gnutek

Dsc 0489

W meczu 1/4 finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18 BSF ABJ Bochnia wygrał 3-0 (1-0) z Jantarem Ustka. Bramki dla podopiecznych Rafała Czai zdobyli Mirosław Tabor, Mateusz Matlęga oraz Piotr Matras. W meczu półfinałowym bochnianie zagrają ze zwycięzcą pary Sobek Kraków - TAF Toruń

Trener Rafał Czaja dokonał jednej zmiany. Na boisku w tym spotkaniu w pierwszej czwórce grał Mirosław Tabor, a na ławce zasiadł Arkadiusz Goryczka. W Jantarze jedyne zagrożenie sprawiał Karol Czubak, jednak dobra gra w defensywie i wyłączenie Czubaka z gry sprawiła, że ustczanie stworzyli sobie bardzo niewiele sytuacji bramkowych.

Spotkanie stało na niższym poziomie niż to wczorajsze z GKS-em Tychy. Obie drużyny skupiały się głównie na defensywie, jednak kiedy na boisku pojawiała się druga czwórka z Sebastianem Grubalskim na czele to bochnianie momentami decydowali się na wysoki pressing.

Dominacja bochnian trwała już od pierwszych minut. W 2. minucie Grubalski zdecydował się na dobry strzał z dystansu, ale dobrą interwencją wykazał się Wojciech Przychoda, który robił co mógł aby jak najdłużej zachować w tym spotkaniu czyste konto. Trzy minuty później z podobnej pozycji próbował Mateusz Matlęga, ale ponownie górą w tym pojedynku był golkiper Jantara.

Pierwszego gola bochnianie zdobyli w 8. minucie. Z dalszej odległości strzału na bramkę spróbował Piotr Kazek, a piłkę na długim słupku zamknął Mirosław Tabor i wpakował ją z bliskiej odległości do siatki. Najlepszą sytuację Jantar miał w 12. minucie, jednak w zamieszaniu podbramkowym jednen z zawodników z województwa pomorskiego uderzył niecelnie.

Po przerwie bochnianie dość szybko podwyższyli. Juz dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania Piotr Matras wyłożył piłkę Mateuszowi Matlędze, który wpakował futbolówkę do pustej bramki. Kolejna bramka padła dopiero w 19. minucie - Piotr Matras celnym strzałem wykończył zespołową akcję całej drużyny. Szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Dawid Lizak, ale w niezłej sytuacji strzelił niecelnie.

W końcówce spotkania Jantar miał jeszcze kilka okazji, ale doskonale w bramce spisywał się Jakub Smoleń albo cały zespół w defensywie. Ustczanie próbowali gry z wycofanym bramkarzem, jednak nie przyniosła ona oczekiwanych przez nich rezultatów.

BSF ABJ Bochnia - Jantar Ustka 3-0 (1-0)

Mirosław Tabor 8, Mateusz Matlęga 14, Piotr Matras 19

BSF ABJ Bochnia: Jakub Smoleń, Konrad Biernat - Mateusz Prokop, Mateusz Matlęga, Sebastian Grubalski, Piotr Matras, Dominik Juszczak, Piotr Kazek, Arkadiusz Goryczka, Dawid Lizak, Mirosław Tabor, Paweł Matras, Filip Korta, Jakub Machaj.

Jantar Ustka: Wojciech Przychoda - Michał Zborowski, Maciej Tomas, Mateusz Żebrowski, Karol Czubak, Bartłomiej Brzostowicz, Maciej Dawid, Sebastian Wasiuk, Kacper Dawid.

sędziowali: Paweł Wałęga, Tomasz Kondrak - Tomasz Frąk, Wojciech Curyło.