U-19: Porażka z Serbią, gole Palonka i Matlęgi

Autor: Rafał Gnutek

Paln

W pierwszym meczu Futsal Week Summer Cup w chorwackim Poreču reprezentacja Polski do lat 19 po zaciętym spotkaniu uległa równieśnikom z Serbii 4-5 (3-4). Trzy bramki dla zespołu selekcjonera Łukasza Żebrowskiego to zasługa zawodników BSF-u ABJ Bochnia, bowiem łupem bramkowym podzielili się debiutant Tomasz Palonek, Mateusz Matlęga oraz Konrad Jakiełek z Rekordu-Bielsko-Biała. Czwarty gol to trafienie samobójcze po dobrze rozegranym przez bochnian rzucie wolnym i uderzeniu Mateusza Prokopa.

W pierwszej czwórce całe spotkanie rozegrało czterech zawodników BSF-u ABJ Bochnia: Tomasz Palonek, Mateusz Matlęga, Piotr Matras oraz Mateusz Prokop. Na parkiecie w tym spotkaniu nie zameldował się jedynie Paweł Matras, który jest jednym z najmłodszych członków zespołu.

Mimo początkowej przewagi Serbii to nasi kadrowicze jako pierwsi zdobyli gola. Sprawnie wykonany kontratak celnym trafieniem zakończył Konrad Jakiełek. Stracony gol podziałał na Serbów niczym płachta na byka i w bardzo krótkim odstępie czasu udało im się zdobyć dwie bramki i objąć prowadzenie w meczu inaugurującym cały chorwacki turniej. Do remisu doprowadził ponownie Tomasz Palonek, który z zimną krwią strzałem po ziemi pokonał próbującego interweniować bramkarza rywala. Zdobyty przez Polaków gol znów zmotywował do odważniejszych działań naszych przeciwników, co ponownie udokumentowali oni dwoma golami.

Nadzieję na zwycięstwo w tym meczu przywrócił jeszcze naszej reprezentacji Mateusz Matlęga, który wykorzystał dobre podanie Palonka, a chwilę później koronkowo rozegrany rzut wolny po strzale Mateusza Prokopa zakończył się bramką samobójczą. Wynik remisowy utrzymywał się przez kilka minut, jednak w końcówce Serbowie wykorzystali stały fragment gry i zdobyli gola, który dał im trzy punkty! 

Polacy w ostatnich fragmentach meczu próbowali jeszcze gry w przewadze, jednak nie przyniosła ona oczekiwanych rezultatów. Dodatkowo podopieczni Łukasza Żebrowskiego mieli trzy okazje z przedłużonych rzutów karnych, jednak Mateusz Matlęga, Bartosz Borowik i Jakub Raszkowski zostali zatrzymani przez rezerwowego bramkarza Serbów, który pojawiał się między słupkami tylko aby bronić ten stały fragment gry.

Kolejne spotkanie już jutro o godz. 16:00 z Irakiem. Transmisja pod tym linkiem -tutaj!

Polska: Patryk Puzio - Kacper Sasiak, Piotr Matras, Mateusz Prokop, Mateusz Matlęga, Paweł Matras, Tomasz Palonek, Paweł Piór, Bartosz Borowik, Jakub Raszkowski, Krzysztof Iwanek, Jakub Stawicki, Patryk Miłoń, Konrad Jakiełek.

foto: Futsal Week