U-19: Irak również za mocny dla Polski

Autor: Rafał Gnutek

35238076 795885913915009 509722204678651904 n

Reprezentacja Polski do lat 19 w futsalu odniosła drugą porażkę w Futsal Week Summer Cup rozgrywanym w chorwackim Poreču. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego po ciekawym widowisku ulegli równieśnikom z Iraku 2-5 (2-3). W spotkaniu wystąpiła cała piątka powołanych zawodników BSF-u ABJ Bochnia: Tomasz Palonek, Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Mateusz Prokop i Paweł Matras

Polacy w pierwszej połowie spotkania dwukrotnie obejmowali prowadzenie za sprawą Jakuba Raszkowskiego i Pawła Pióra. Mimo tego na przerwę "Biało-Czerwoni" schodzili z wynikiem 2-3, jednak z ogromnymi szansami na odrobienie strat w drugiej części meczu. Do takiego obrotu spraw jednak nie doszło. Irakijczycy dołożyli jeszcze dwa trafienia i wygrali zdecydowanie 5-2. Tym samym niemalże pozbawiając Polaków szans na awans do pierwszej czwórki turnieju.

Na parkiecie w trakcie spotkania z Irakiem zameldowała się cała piątka bocheńskich zawodników. Pierwszą czwórkę tworzyli w tym meczu Palonek, Matlęga, Prokop i starszy z braci Matrasów, z kolei w drugiej połowie w miejsce brata na parkiecie zameldował się Paweł Matras, a Palonek większą część drugiej części meczu oglądał z ławki rezerwowych.

W czwartek o godz. 20:00 Polacy zagrają z gospodarzami zmagań - Chorwacją. Transmisja pod linkiem - tutaj!

Polska: Patryk Puzio - Kacper Sasiak, Piotr Matras, Mateusz Prokop, Mateusz Matlęga, Paweł Matras, Tomasz Palonek, Paweł Piór, Bartosz Borowik, Jakub Raszkowski, Krzysztof Iwanek, Jakub Stawicki, Patryk Miłoń, Konrad Jakiełek.