Futsal w Bochni również dla najmłodszych

Autor: Rafał Gnutek

39409423 1829669870447282 5004698469726683136 n

BSF ABJ Bochnia podpisał porozumienie ze świeżo założonym Młodzieżowym Stowarzyszeniem Piłkarskim Bochnia (MSP Bochnia) na mocy którego wybijające się dzieci z tego klubu będą zimą reprezentowały barwy BSF-u w rozgrywkach halowych (Halowe Mistrzostwa Krakowa, turnieje halowe), a docelowo od kategorii U-14 w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

W spotkaniu przedstawicieli obu klubów wzięli udział prezes BSF-u - Rafał Czaja oraz ze strony MSP - Adam Boroń i Witold Leo. W tym sezonie nasz klub repezentować będą najlepsi zawodnicy MSP z rocznika 2007 i 2008, a ich zajęcia w okresie zimowym będą koordynowane przez trenerów BSF-u.

MSP Bochnia to podmiot założony przez cztery szkółki piłkarskie pracujące na terenie powiatu bocheńskiego, a mianowicie SPN Fair Play, ABC Futbolu, Zostań Piłkarzem oraz Żaczki Nowy Wiśnicz. Celem klubu jest utworzenie wspólnych drużyn młodzieżowych (młodzików oraz trampkarzy) złożonych z najbardziej uzdolnionych zawodników wszystkich czterech akademii. 

Współpraca tych szkółek rozpoczęła się przed rokiem od organizacji Bocheńskiej Ligi Turniejowej (BLT), czyli cyklu turniejów dla dzieci pochodzących z wyżej wymienionych akademii. Najlepiej prezentujący się zawodnicy w trakcie tych zmagań mieli okazję otrzymać powołania do reprezentacji całej ligi, która brała udział w prestiżowych turniejach. Twór okazał się ogromnym sukcesem, spotkał z pozytywnym odbiorem w środowisku piłkarskim i teraz już jako MSP ma szansę na dalszy progres.

Liczymy na owocną współpracę i jak największy rozwój obu klubów! 

fot. Marcin Kalinowski