Kadra U-19: Porażka w rewanżu z Białorusią

Autor: Rafał Gnutek

48389326 302686893696342 5735000037130240000 n %281%29

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała 2-3 (1-2) w meczu rewanżowym z rówieśnikami z Białorusi. Bramki dla zespołu selekcjonera Łukasza Żebrowskiego zdobyli Bartosz Borowik oraz Paweł Lisiński, z kolei dla naszych przeciwników trafili Danila Douhel, Danil Kryvitski i Dmitry Shviadko. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w środę, padł remis 4-4.

Regularnie na parkiecie meldowało się dwóch zawodników BSF-u ABJ Bochnia - Piotr Matras oraz Mateusz Matlęga. Tomasz Palonek i Mateusz Prokop zaliczali na boisku jedynie epizody.

Białoruś wyszła na prowadznie bardzo szybko, bo już w 21. sekundzie spotkania, kiedy ti piłkę do siatki skierował Danila Douhel. Polakom udało się szybko odpowiedzieć, bo po niespełna dwóch minutach gry był remis po trafieniu Bartosza Borowika. W 9. minucie Białoruś po raz drugi w tej rywalizacji wyszła na prowadzenie, a do siatki trafił Danil Kryvitski

Po przerwie Polska dzięki grze w polu bramkarza Krzysztofa Iwanka uzyskała przewagę i po pół godziny gry udało się jej nawet wyrównać za sprawą Pawła Lisińskiego. Nasza kadra młodzieżowa nie cieszyła się jednak z remisu zbyt długo, bo niespełna dwie minuty później zwycięskie trafienie zaliczył Dmitry Shviadko

Polska U-19 - Białoruś U-19 2-3 (1-2)

Bartosz Borowik 2, Paweł Lisiński 30 - Danila Douhel 1, Danil Kryvitski 9, Dmitry Shviadko 32

Polska U-19: Krzysztof Iwanek, Patryk Puzio – Jakub Konon, Michał Groń, Mateusz Matlęga, Mateusz Prokop, Jakub Raszkowski, Piotr Matras, Tomasz Palonek, Patryk Pietyra, Paweł Lisiński, Bartosz Borowik, Konrad Jakiełek, Dawid Olszowski

Białoruś U-19: Artsiom Piatukhou, Kiryl Pisaruk – Mikita Harbukov, Vladzislav Varonin, Vlachaslav Varonin, Aliaksei Yazvinski, Ilya Supranovich, Danil Kryvitski, Aliaksandr Malinovski, Artsiom Koniukhau, Raman Mokin Anton Papovich, Dmitry Shviadko, Danila Douhel.

żółte kartki: Groń - Supranovich.

sędziowali: Katarzyna Netkowska, Mariusz Krupa - Jakub Orliński - Sławomir Steczko.