II liga: Zwycięstwo w bólach ze Spartą

Autor: Rafał Gnutek

49949599 943768256012408 4947872075260887040 n

Po stojącym na niskim poziomie widowisku BSF ABJ Bochnia wygrał 7-4 (4-3) ze Spartą Spytkowice i umocnił się na prowadzeniu w tabeli II ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Sporym łupem bramkowym bochnian podzielili się: Tomasz Palonek (dwie), Łukasz Piech (dwie), Mateusz Matlęga, Kamil Rynduch oraz Daniel Bukowiec. Dla przyjezdnych czterokrotnie trafił Daniel Skwarek

BSF szybko objął prowadzenie za sprawą Tomasza Palonka i dominował na parkiecie, jednak nie potrafił podwyższyć rezultatu. Wówczas do akcji wszedł Daniel Skwarek, który po dwóch szybkich kontrach jego zespołu trafił dwukrotnie i Sparta prowadziła w Bochni. Bochnianie prowadzeni w sobotę wyjątkowo przez Rafała Czaję ponownie wyszli na prowadzenie w 18. minucie, a na listę strzelców wpisali się Łukasz Piech oraz Mateusz Maltęga. W końcówce Sparta miała rzut karny i wykorzystał go Skwarek, ale BSF szybko odpowiedział za sprawą Kamila Rynducha i prowadził 4-3.

Po przerwie przewaga BSF-u nadal była znaczna, jednak bramek nie widzieliśmy aż do 27. minuty. Wtedy swoje drugie trafienie zaliczył Palonek i bochnianie po raz pierwszy w tym meczu odjechali na dwie bramki przewagi. Radość ta nie trwała jednak zbyt długo, bo po kolejnych dwóch minutach gry swojego czwartego gola zdobył Skwarek. W 30. minucie BSF ponownie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie po golu Daniela Bukowca, a wynik tuż przed końcową syreną na 7-4 ustalił Piech.

BSF ABJ Bochnia - Sparta Spytkowice 7-4 (4-3)

Tomasz Palonek 4, 27, Łukasz Piech 13, 40, Mateusz Matlęga 18, Kamil Rynduch 19, Daniel Bukowiec 30

BSF ABJ Bochnia: Krystian Jaszczyński, Jakub Smoleń - Piotr Matras, Paweł Matras, Tomasz Palonek, Mateusz Matlęga, Igor Dymura, Dominik Juszczak, Daniel Bukowiec, Krystian Lewicki, Łukasz Piech, Kamil Rynduch, Mateusz Goryczka.

Sparta Spytkowice: Tomasz Szklarz, Paweł Chorąży - Mateusz Gromczak, Michał Sobczak, Daniel Skwarek, Kamil Wójciak, Mateusz Chorąży, Dominik Blanda.

żółta kartka: Lewicki.

sędziowali: Tomasz Kubik, Rafał Gnutek - Michał Merecik.