MMP U-16: Bezbramkowy remis z SPN-em Szamotuły

Autor: Rafał Gnutek

Img 0418

W drugim spotkaniu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 16 w Chrzanowie BSF ABJ Bochnia bezbramkowo zremisował z SPN-em Szamotuły. Wobec tego ostatnie spotkanie, które rozegramy około godziny 21:00 z TAF-em Toruń zadecyduje o tym czy bochnianie awansują do fazy pucharowej. W drugim spotkaniu naszej grupy w tej serii gier torunianie pokonali ekipę Zdrowa Garwolin 5-3

Spotkanie stało na wysokim poziomie jeżeli chodzi o grę defensywną, jednak licznie zgromadzeni w chrzanowskiej hali kibice nie obejrzeli zbyt wielu sytuacji bramkowych. Inicjatywa leżała po stronie ekipy Krystiana Jaszczyńskiego, jednak nie potrafili oni wykorzystać żadnej z kilku stworzonych szans na zdobycie gola. Już w 4. minucie przed szansą stanął Dawid Kolanowski, jednak po obróceniu się z piłką strzelił tak, że piłkę nogami odbił golkiper SPN-u Mateusz Kobza. Dwie minuty później okazję miał również Jakub Kleszcz, jednak ponownie dobrze interweniował bramkarz rywali, a dobitka Kacpra Parucha okazała się niecelna. Przed przerwą na prowadzenie mogli wyprowadzić BSF Kolanowski oraz Mariusz Mazanek, jednak dobrze dysponowany Kobza ratował swoich kolegów przed utratą gola.

Po pauzie dominacja BSF-u trwała, jednak Szamotuły stwarzały sobie swoje szanse po kontrach. Najlepszą z nich mieli w 20. minucie, kiedy w sytuacji trzech na jednego trafili w słupek. Bochnianie również mieli okazje w drugiej części spotkania, jednak albo strzelali niecelnie albo dobrze bronił Kobza.

BSF ABJ Bochnia - SPN Szamotuły 0-0

BSF ABJ Bochnia: Wojciech Stefaniak, Bartosz Orlik, Kacper Sobas - Jakub Rachfalik, Miłosz Mochel, Jakub Kleszcz, Kacper Paruch, Szymon Reguła, Paweł Żyłka, Mariusz Mazanek, Dawid Kolanowski, Piotr Walewski, Kacper Drożdż, Karol Buczek.

SPN Szamotuły: Mateusz Kobza, Mateusz Kustosz - Bartosz Kęsy, Krzysztof Żybura, Mikołaj Turek, Mateusz Kotlarski, Sławomir Łuczek, Adrian Macoiołek, Oskar Gozimski, Grzegorz Heimrtag, Jakub Hirszfield, Olivier Strosin, Filip Mitroszczenko, Mateusz Paszko.

żółte kartki: Buczek - Gozimirski.