MMP U-16: Mamy ćwierćfinał, remis z TAF-em

Autor: Rafał Gnutek

Img 0671

W ostatnim meczu grupowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 16 BSF ABJ Bochnia zremisował 2-2 (1-0) z TAF-em Toruń i wygrał grupę D oraz zakwalifikował się do fazy pucharowej turnieju finałowego w Chrzanowie. Bramki dla zespołu Krystiana Jaszczyńskiego zdobyli Kacper Paruch oraz Paweł Żyłka, z kolei dla torunian trafili Krystian Szypczyński i Dominik Lewandowski. W 1/4 finału BSF ABJ Bochnia zmierzy się w niedzielę o godz. 12:00 z Juniorem Hurtapem Łęczyca.

Spotkanie było zdecydowanie ciekawsze od tego, które zostało rozegrane wczesnym popołudniem. Mecz mógł rozpocząć się rewelacyjnie dla bochnian, jednak Kacper Paruch trafił z kilku metrów w słupek. W 8. minucie szansę miał również Miłosz Mochel, jednak jego uderzenie szpicem z dystansu zdołał obronić Michał Zapała. Kilkanaście sekund później udało się już jednak zdobyć gola. Koronkowe rozegranie rzutu rożnego zakończyło się trafieniem Kacpra Parucha

Po przerwie gra nieco bardziej się wyrównała. Dwie minuty po pauzie wspaniałą sytuację miał TAF, jednak jeden z ich zawodników mając przed sobą pustą bramkę strzelił z kąta minimalnie obok słupka. Na 2-0 udało się BSF-owi podwyższyć dzięki Pawłowi Żyłce, który wykończył bardzo szybką i składną akcję całego zespołu. W końcówce na parkiecie pojawiło się kilku zawodników, którzy mniej grali dotychczas. W 18. minucie TAF-owi udało się zdobyć gola kontaktowego po uderzeniu z dystansu Krystian Szypczyńskiego. BSF mógł szybko odpowiedzieć, jednak po strzale Kacpra Drożdża piłkę w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił jeden z torunian. TAF-owi udało się wyrównać na 30 sekund przed końcem rywalizacji po strzale do pustej bramki Dominika Lewandowskiego.

BSF ABJ Bochnia - TAF Toruń 2-2 (1-0)

Kacper Paruch 8, Paweł Żyłka 16 - Krystian Szypczyński 18, Dominik Lewandowski 24

BSF ABJ Bochnia: Wojciech Stefaniak, Bartosz Orlik, Kacper Sobas - Jakub Rachfalik, Miłosz Mochel, Jakub Kleszcz, Kacper Paruch, Szymon Reguła, Paweł Żyłka, Mariusz Mazanek, Dawid Kolanowski, Piotr Walewski, Kacper Drożdż, Karol Buczek.

TAF Toruń: Michał Zapała, Przemysław Gorlik - Dawid Zielaskiewicz, Jakub Piecyk, Dominik Lewandowski, Krystian Szypczyński, Igor Mazerski, Mateuz Krajewski, Mateusz Chojnacki, Jacek Goździkowski, Filip Mazerski, Przemysław Głowacki, Mikołaj Białkowski, Aleksander Nastróżny.

żółte kartki: Piecyk.

czerwona kartka: Jakub Piecyk (40. minuta, TAF, za dwie żółte)

sędziowali: Kamil Szczołko, Marcin Miśta - Piotr Koloczek.