MMP U-16: Nie VAR-to grać w futsal

Autor: Rafał Gnutek

Img 0738

Do skandalicznej sytuacji doszło w meczu 1/4 finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 16 w Chrzanowie. BSF ABJ Bochnia po bramce straconej na 1,5 sekundy przed końcową syreną przegrał 0-1 (0-0) z Juniorem Hurtapem Łęczyca, jednak to nie sytuacja bramkowa łęczycan z końcówki spotkania była tą najważniejszą. 

W 10. minucie meczu po strzale Karola Buczka z rzutu wolnego niemalże z połowy boiska piłka wpadła do bramki Juniora Hurtap Łęczyca. Sędziowie początkowo wskazali na środek boiska (i słusznie), zawodnicy, sztab szkoleniowy i kibice BSF-u cieszyli się z gola, a Hurtap chciał rozpoczynać grę ze środka boiska. Po upływie kilku sekund jeden z zawodników krzyknął, że piłka wpadła do bramki przez dziurę w siatce (której tam nie było), a sędzia główny tego spotkania Rafał Ziach udał się do stolika sędziowskiego gdzie przebywał jeden z członków Komisji Technicznej PZPN i "wspólnie" (pan sędzia nawet nie spojrzał na nagranie i zaufał) przeanalizowali na podstawie wideo (obejrzeli to dosłownie raz czy dwa, a sytuacja jest tak trudna do oceny, że dla niektórych 20 powtórek nie wystarcza), że gola nie ma! Oczywiście na tym poziomie rozgrywkowym VAR-u w futsalu nie ma, VAR-u w futsalu w Polsce nie ma nigdzie, a jednak dzisiaj w Chrzanowie był! Sytuacja bezprecedensowa na pewno nie będzie miała zakończenia już dzisiaj. Szkoda, że niektórzy psują ten piękny sport w taki sposób!

Ostatecznie mistrzem Polski został Rekord Bielsko-Biała, który po bardzo zaciętym finale pokonał Junior Hurtap Łęczyca 2-1. Brązowe medale przypadły ekipie Odry Opole, która w meczu o brąz pokonała 11-2 Futsal Team Przeworsk.

Włącz się do dyskusji!

Avatar 01 998340636112f3d069caeb8aea9918bd05bf64d7cedbe1b973b54d67a68fdb86

Kibic Kibic

Mam pytanie skoro sędziowie uznali że była dziura w siatce i anulowali uznanego wcześniej gola to dlaczego żaden z nich się nie pofatygował w stronę bramki i tego po prostu nie sprawdził ? Czy można było kontynuować dalsze rozgrywki z dziurawą bramką czy tej dziury po prostu nie było ? Pytam czy sędzia nie powinien podejść do bramki i zwyczajnie wziąć siatkę do ręki i stwierdzić jest dziura czy nie ? a może było za daleko?