Mamy to! Pokonujemy Profi Sport Wrocław Futsal w meczu 3. kolejki

Img 010 5d6506bb3bfb60c24839b1e21197a91f829dbac7846ffe917a4534ea8e75a73d

BSF ABJ Bochnia 4-2 (1-0) Profi Sport Wrocław Futsal

Vasyl Kefa 18', Łukasz Piech 20', 24, Krystian Lewicki 23' - Kamil Rynduch 28' (s.), Sebastian Leśniewski 34' (k.p)

BSF ABJ Bochnia: Krystian Jaszczyński, Jakub Smoleń - Kamil Rynduch, Łukasz Piech, Mateusz Matlęga, Vasyl Kefa, Oleksiej Bakaliaryk, Jakub Maślak, Krzysztof Styrna, Miłosz Mochel, Krystian Lewicki, Kacper Paruch.

Profi Sport Wrocław Futsal: Bartosz Konieczny - Sebastian Leśniewski, Remigiusz Markiel, Jakub Schreiber, Oleh Vlasik, Michał Kąciak, Przemysław Spadło, Dominik Duda, Patryk Ledwoń, Sebastian Lauks.

Wreszcie nasz zespół zdołał wywalczyć pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach I PLF, pokonując na Hali Widowiskowo-Sportowej Profi Sport Wrocław Futsal. Podopieczni trenera Marcina Waniczka od początku spotkania próbowali przejąć inicjatywę, natomiast goście skupili się przede wszystkim na obronie dostępu do własnej bramki i wyprowadzaniu szybkich ataków. Jako pierwszy przed doskonałą okazją do zdobycia gola stanął Mateusz Matlęga, który doskonale obrócił się z piłką w stronę bramki i oddał strzał, który jednak obronić zdołał bramkarz gości. W odpowiedzi"Akademicy" kilka razy zdołali przedrzeć się pod bramkę bronioną przez Krystiana Jaszczyńskiego bramkę, ale nasz goalkeeper spisywał się bez zarzutu.

Przełamać obronę gości udało się dopiero w 18. minucie, gdy uderzeniem piętą piłkę do bramki skierował Vasyl Kefa. Był to pierwszy gol tego zawodnika dla naszego klubu zdobyty w oficjalnych rozgrywkach. Wynik 1-0 utrzymał się do przerwy, a po zmianie stron  nasza ekipa szybko zdołała rozwiązać worek z bramkami. Jeszcze przed upływem 21. minuty na 2-0 podwyższył skuteczny ostatnio Łukasz Piech. W 23. minucie było już 3-0, bo skłądny kontratak wykończył 3-0 Krystian Lewicki, a już minutę później swoją drugą tego dnia bramkę zdobył Piech, który tym razem celnie uderzył z dystansu.

Niestety podpieczni trenera Waniczka od tego momentu nieco spuścili z tonu, a dodatkowo szybko popełnili pięć fauli. W 28. minucie po rzucie rożnym niefortunną interwencją popisał się Kamil Rynduch, który skierował piłkę do własnej bramki. Cztery minuty później nasza drużyna popełniła szósty faul, a przedłużony rzut karny wykorzystał Sebastian Leśniewski. Więcej bramek nie padło i komplet punktów został w Bochni!